Szwecja: koszty imigracji wyższe, niż utrzymywał rząd

Zamówiony przez szwedzkie ministerstwo sprawiedliwości i migracji dokument, który wyciekł do mediów, ujawnia, że koszty masowej imigracji są o wiele wyższe niż podawane obecnie przez rząd liczby.

Dokument powstał po tym jak nowy rząd koalicyjny złagodził reguły łączenia rodzin, co prawdopodobnie doprowadzi do większego napływu migrantów niż wcześniej zakładano. Po ogłoszeniu nowych zasad łączenia rodzin szwedzki Urząd Migracyjny (Migrationsverket) wysłał do ministerstwa sprawiedliwości i migracji raport, w którym obliczono zwiększone koszty.

Minister sprawiedliwości i migracji z partii socjaldemokratów, Morgan Johansson, chociaż znał treść raportu, przez cały tydzień podawał w mediach wcześniejsze, o wiele niższe liczby, podaje „Expressen”.

Poprzedni raport, sporządzony we wrześniu ubiegłego roku, przewidywał, że imigracja w następstwie łączenia rodzin będzie w latach 2019 – 2021 kosztować szwedzkiego podatnika 910 milionów koron szwedzkich. Według nowych obliczeń suma ta wzrośnie do 1,365 miliarda koron za ten sam okres.

Proces łączenia rodzin jest jednym z podstawowych czynników napędzających masową imigrację, razem z pozytywnie rozpatrywanymi wnioskami azylowymi. Zgodnie z danymi Urzędu Migracyjnego większość osób, które dostały zezwolenie na pobyt w zeszłym roku, należała do jednej z tych grup.

Rolka, na podst. www.expressen.se

Polecamy również: https://euroislam.pl

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign