Szwajcarzy zdecydują, czy ograniczyć imigrację

Plakat SVP przeciwko masowej imigracji
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Na początku przyszłego roku odbędzie się referendum w sprawie przywrócenia systemu kwotowego przy wydawaniu pozwoleń na pracę dla obcokrajowców. Z takim postulatem wystąpiła prawicowa Szwajcarska Partia Ludowa (SVP)

9 lutego odbędzie się referendum w sprawie inicjatywy mającej na celu zapobieganie masowej imigracji. SVP jako pierwsza partia wyszła z takim pomysłem i zebrała niezbędną liczbę podpisów. Mimo że Szwajcaria jest związana z Unią

Plakat SVP przeciwko masowej imigracji
Plakat SVP przeciwko masowej imigracji

Europejską poprozumieniem o swobodym przepływie pracowników, zdaniem SVP można jednak renegocjować warunki umowy. Chociaż wielu uznaje pomysł przywrócenia kwot za nierealistyczny, już wcześniej rząd federalny powołał się na klauzulę, która pozwala mu na ograniczenie liczby pracowników napływających z krajów EU-8 (Estonia, Łotwa, Litwa, Polska, Słowacja, Słowenia, Czechy oraz Węgry). Istnieją również oddzielne restrykcyjne przepisy  ograniczające obywatelom Bułgarii i Rumunii możliwość pracy na terenie Szwajcarii. Będą one obowiązywały do maja 2016.

SVP zgadza się, że Szwajcaria potrzebuje imigrantów do pracy, jednak „decyzja dotycząca tego, kto i na jak długo może przybyć do kraju”, powinna pozostawać w gestii władz. Ta inicjatywa jest pierwszą z wielu, które mają na celu kontrolę imigracji.

GB na podst. www.thelocal.ch

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze