Szwajcarzy chcą zakazu burki

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Trzy czwarte szwajcarskiej opinii publicznej zgodziłoby się na inicjatywę wzywającą do zakazu publicznego zakrywania twarzy, co skutecznie zakazałoby noszenia burki.

Ankieta przeprowadzona wśród 1167 osób wykazała 76% poparcia dla inicjatywy, w porównaniu z 20% przeciwko i 3% z „brakiem opinii” w tej sprawie, poinformowały szwajcarskie media.

Popularna inicjatywa „Tak dla zakazu zasłon twarzy”, która we wrześniu zebrała ponad 100 000 podpisów za referendum w tej sprawie, wzywa do tego, żeby zakrywanie twarzy w miejscach publicznych było nielegalne, poza kilkoma wyjątkami, takimi jak lokalny obyczaj, warunki pogodowe oraz zdrowie i bezpieczeństwo.

Takie prawo skutecznie zakazałoby noszenia burki, chociaż propagatorzy zakazu twierdzą, że jest ono również skierowane przeciwko chuliganom i innym, którzy ukrywają twarze w celach przestępczych.

Rząd szwajcarski sprzeciwia się temu pomysłowi, twierdząc, że to kantony mają prawo decyzji w tej sprawie. Jednak w grudniu rząd zaproponował kontrpropozycję sugerującą, żeby nielegalne było zmuszanie kogokolwiek do zasłaniania twarzy.

Inicjatywa i kontrprojekt zostaną prawdopodobnie poddane pod głosowanie w 2019 r.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

JP, na podst. https://www.thelocal.ch

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook