Szwajcaria: Partia Ludowa uwolniona od zarzutów o rasizm

Plakat wyborczy UDC 2007
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Szwajcarski sąd, 27 kwietnia, oczyścił Szwajcarską Partię Ludową (UDC) z zarzutów o dyskryminację rasową.

Plakat wyborczy UDC 2007Prokurator w Valais złożył pozew do sądu, po tym jak partia w trakcie wyborów federalnych pokazała plakat, na którym muzułmanie modlili się podczas demonstracji przeciwko karykaturom Mahometa w 2006 roku w Bernie. Plakat opatrzony był sloganem Użyj swojej głowy! Głosuj na UDC! Szwajcaria zawsze wolna!

Sędzia federany, Dominique Favre w uzasadnieniu powiedział, że nawet jeśli to pokazuje brak otwartości i szacunku, i może grać na obawach, nie przedstawia to muzułmanów jako nierównych i nie jest naruszeniem prawa karnego. Sędzia stwierdził, że krytycyzm jest akceptowalny w demokracji, nawet jeżeli czasami jest skrajny bądź pozbawiony smaku.

Alexande Cipolla z UDC, powiedziała, że plakat miał zaatakować tylko radykalną mniejszość muzułmanów. Uważa też, że jeżeli informowanie o ich dyskryminacji wobec kobiet czy podejściu do wolności wypowiedzi, dowodzi braku otwartość, to ona akceptuje ten wyrok.

AX na podst. islamineurope.blogspot.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze