W duńskim szpitalu bez islamskich zasad ubioru

Szpital w Moskwie: islamski strój jest dozwolony
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Dwie muzułmańskie pracownice laboratorium szpitala w Hvidovre, w Danii, odmówiły stosowania się do szpitalnych norm ubioru powołując się na względy religijne.

Szpital w Moskwie: islamski strój jest dozwolony
Szpital w Moskwie: islamski strój jest dozwolony

Kobiety zdecydowały, że nie będą nosić krótkich rękawów, choć tego wymagają przepisy związane z higieną. Obu muzułmankom grozi zwolnienie z pracy.

Jedna z kobiet zapytała o opinię swojego imama, który stwierdził, że dobra muzułmanka nawet w godzinach pracy powinna nosić długi rękaw. Dlatego też kobieta pracę tę prawdopodobnie utraci.

Zastępca dyrektora szpitala, Torben Mogensen, wyjaśnia, że sprawa toczy się już od ubiegłej jesieni: „Noszenie krótkich rękawów związane jest z wymogami szpitala. Ma na celu ochronę pacjentów, ponieważ w przypadku noszenia długich rękawów istnieje możliwość niedomycia całej powierzchni rąk. Podejmujemy wiele działań służących adaptacji ludzi wywodzących się z różnych grup etnicznych, jednak w przypadku bezpieczeństwa pacjentów nie możemy iść na kompromis”.

Źródło: www.ekstrabladet.dk
Tłum.: Bohun

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze