Szopka z minaretami

Jezus w otoczeniu minaretów
| 25 komentarzy|
image_pdfimage_print

Absurdalna multikulturowa szopka przedstawia dzieciątko Jezus w otoczeniu…minaretów. Może nie jest zgodna z tradycją chrześcijańską, ale z pewnością  spodobałaby się władzom jednego ze szwajcarskich kantonów, które niedawno zakazały śpiewania kolęd w szkole w trosce o poszanowanie praw muzułmanów i jako wyraz szacunku do nich.

Jezus w otoczeniu minaretów

W kościele w Bellinzonie „tradycyjna szopka” zrywa z tradycją chrześcijańską. Jest to raczej szopka multikulturowa, gdyż obok dzieciątka Jezus zamiast stajenki, trzech króli i gwiazdy betlejemskiej zobaczyć możemy…minarety. Ponoć ta niecodzienna szopka ma skłonić Szwajcarów do refleksji nad braterstwem i prawami człowieka. Być może pomysłodawcy uważają, że może im się to przydać po niedawnym referendum, w którym 57% obywateli, a w tym regionie aż 68% opowiedziało się przeciw minaretom. Kropkę nad i (w tym wypadku w słowie „niedorzeczność”) stawiają cytaty z Biblii i Koranu (dotyczące wody), które zdobią szopkę.

Obok absurdalnej szopki kolejnym symbolem „braterstwa i poszanowania praw człowieka” w wersji szwajcarskiej ma być zakaz śpiewania kolęd w szkołach. Wydział edukacji kantonu Zurich przyjął nowe wytyczne, które biorą pod uwagę uczucia dzieci różnych wyznań. W praktyce oznacza to, że zakazują piosenek i zajęć przekazujących treści religijne, min. takich, które nazywają Jezusa synem bożym, ponieważ w świetle islamu Jezus był prorokiem a nie synem bożym. Mimo iż przedstawicielka wydziału oświaty Regine Aeppli mówi, że szkoły nie muszą obchodzić Bożego Narodzenia bez Jezusa, ale jedynie pokazać, że szanują zapewnioną przez konstytucję wolność wyznania, mało kogo satysfakcjonują te tłumaczenia. Ostatecznie Boże Narodzenie to jak sama nazwa wskazuje święto upamiętniające narodziny Jezusa i dążenia poprawnie politycznych radnych do uczynienia z niego święta uniwersalnego są równoznaczne z pozbawieniem go sensu.

JB na podst. Islam in Europe

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook