Islamski reformator Maajid Nawaz pobity w rasistowskim ataku

Maajid Nawaz po ataku (zdj. ze strony FB Maajida Nawaza)
Maajid Nawaz po ataku (zdj. ze strony FB Maajida Nawaza)

Założyciel Quilliam Foundation, think tanku zajmującego się m.in. deradykalizacją muzułmanów, i propagator liberalnego islamu Maajid Nawaz został pobity wczoraj wieczorem w Londynie.

Według informacji Nawaza, sprawcą był biały mężczyzna, który krzycząc „pie.. ciapaty” (fucking Paki) uderzył go pięścią z sygnetem w twarz. Sprawca nie zabrał niczego i natychmiast po ataku uciekł, co może sugerować, że atak miał tło rasistowskie.

Maajid Nawaz, pochodzący z Pakistanu Brytyjczyk, był w młodości członkiem radykalnego islamskiego ugrupowania Hizb ut-Tahrir. Swoją historię i przemianę opisał w książce „Radical”. Od tego czasu działa na rzecz pogodzenia islamu z demokracją i przeciwstawia się ruchom islamistycznym, salafickim i skrajnie prawicowym w Wielkiej Brytanii. (j)

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Wilders wygrał wybory, ale czy będzie rządzić?

Czerwono-zielony sojusz w Polsce?

Muzułmanie i Palestyna: wybiórcze współczucie