Szkoły w Wielkiej Brytanii zwolnią islamistów

Grafika: www.breitbart.com
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print
Grafika: www.breitbart.com
Grafika: www.breitbart.com

Co najmniej stu islamistycznych nauczycieli, powiązanych z zeszłorocznym skandalem „konia trojańskiego” w Birmingham może na stałe stracić prawo do nauczania.

W czerwcu 2014 pracownicy brytyjskiego urządu oświatowego Ofsted (Office for Standards in Education, Children’s Services and Skills) znaleźli dowody na to, że islamiści próbowali przejąć kontrolę nad niektórymi szkołami państwowymi. Pracownicy i dyrektorzy szkół czuli się „zastraszeni” i „niepewni” – donosił raport – albo zmuszani do wprowadzania zmian, jakim się sprzeciwiali.

Osiągający sukcesy dyrektorzy byli albo spychani na margines, albo zmuszani do złożenia wypowiedzenia. Czasami spotykali się z nierównym traktowaniem z powodu swojej płci czy religii.

National College for Teaching and Leadership (NCTL), który nadzoruje pracę nauczycieli w Wielkiej Brytanii i ma prawo zakazywać im wykonywania zawodu, bada trzydzieści spraw. Docelowo akcja może objąć nawet stu nauczycieli i zastępców nauczycieli.

Według „The Sunday Times” NCTL otrzymało akta niektórych z badanych nauczycieli od brytyjskiego ministerstwa edukacji. Miały być w nich zawarte informacje o śledztwie w sprawie „konia trojańskiego”. Miała to być „skoordynowana, wykonana z premedytacją akcja” pewnej grupy ludzi, którzy chcieli wprowadzenia „nietolerancyjnego, agresywnego etosu islamskiego” do wybranych szkół w Birmingham.

Brytyjscy śledczy zaobserwowali szkodliwe praktyki, takie jak zmuszanie uczniów Park View Academy w Birmingham do klęczenia w „stresujących pozycjach”. Co więcej, jeden z informatyków wykorzystywał sprzęt szkolny do kopiowania wideo z „typowymi nagraniami Al-Kaidy, na których ludzie o zasłoniętych twarzach trzymali w rękach broń”.

Chodzący ze sobą na randki uczniowie byli wysyłani do „izolatki, żeby pracowali w pojedynczych, cichych kabinach”. Prefektom nakazano donosić pracownikom szkoły o związkach miłosnych między uczniami.

Ponad pięćdziesięciu nauczycieli Park View – nazwanych Bractwem Park View – wymieniło ponad trzy tysiące wiadomości na grupie WhatsApp. Znajdowały się w nich obraźliwe komentarze o żołnierzach brytyjskich oraz opinie, że zabójstwo Lee Rigby’ego oraz zamachy w Bostonie były mistyfikacją. W wiadomościach rozmawiano też o segregacji chłopców i dziewczynek.

Minister Spraw Wewnętrznych Theresa May wzywała ostatnio do zastosowania mocniejszych środków w walce z ekstremizmem islamskim w szkołach.

„Oskarżenia związane ze szkołami w Birmingham wywołują poważne pytania o sposób zarządzania szkołami i instrumenty nadzorcze” – powiedziała May. „Jak to się stało, na przykład, że jeden z zarządców Park View był też przewodniczącym komitetu edukacyjnego Muslim Council of Britain (Muzułmańskiej Rady Wielkiej Brytanii)? Czy to prawda, że rada miasta Birmingham była o tym ostrzegana w 2008 roku? Czy Ministerstwo Edukacji zostało ostrzeżone w 2010 roku? Jeśli tak, to dlaczego nikt nie zadziałał?”.

John Rossomando

Autor pisze dla Investigative Project on Terrorism IPT  – pozarządowej grupy badawczej, założonej w 1995 roku przez Stevena Emersona. Jest ona uznawana za źródło najbardziej rzeczowych danych o islamskich grupach terrorystycznych.

————————–

Veronica Franco, na podst. Family Security Matters

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook