Sześciuset chrześcijan przeciwko islamskim fanatykom

Kościół Mar Gewargiz Alqadema w Bartelli
| 22 komentarzy|
image_pdfimage_print

Chrześcijanie iraccy utworzyli sześciusetosobową grupę zbrojną, która chce bronić współwyznawców przed dżihadystami z ISIS, terroryzującymi osadę Bartella.

W ostatnim czasie 250 chrześcijańskich dziewczynek zostało porwanych, zgwałconych i zamordowanych przez muzułmanów. Szariackie sądy nakłaniają do „gwałtów w imię dżihadu” na niemuzułmańskich kobietach i dzieciach, aby dać upust seksualnemu pożądaniu żołnierzy i ukarać wrogów islamu. Honorowe zabójstwa, kary więzienia i ukrzyżowania spowodowały, że tysiące chrześcijan pozostaje w ukryciu. I ma już tego serdecznie dosyć.

Bartella to stara assyryjska osada, w której znajduje się sześć kościołów. Położona 20 km na wschód od zajętego przez ISIS Mosulu, bywała wielokrotnie napadana przez muzułmanów, zarówno w przeszłości jak i współcześnie.

Małej armii przewodzi kapitan Firaz Jacob, chrześcijanin, który nie zamierza już dłużej biernie przyglądać się gwałtom, których islamscy bojówkarze dopuszczają się na kobietach i dzieciach z jego wspólnoty.

Kościół Mar Gewargiz Alqadema w Bartelli
Kościół Mar Gewargiz Alqadema w Bartelli

„Pozostaję w tym miejscu oczekując na swoje przeznaczenie. Wciąż mimo wszystko tu mieszkamy. Widzieliśmy już wiele grup zbrojnych, ale nie dajemy za wygraną. Kochamy nasz chrześcijański sposób życia, kochamy nasze kościoły i naszą wspólnotę”, powiedział kapitan Jacob. Zapytany przez CBS News co zrobi, gdy islamiści zaatakują ponownie, dowódca odpowiedział: „Nie wiem, ale niewykluczone, że oni zrobią z nami to, co robili gdzie indziej, i że nas zabiją”.

W Internecie tymczasem pojawiły się zdjęcia przedstawiające prawdopodobnie masowe egzekucje dokonywane przez ISIS na irackich żołnierzach. W związku z wycofaniem się irackich żołnierzy z zajmowanych przez nich terytoriów, mieszkańcy Bartelli zostali pozostawieni sami sobie, pomimo obietnic ze strony irackiego rządu. Dziś społeczności tej broni tylko grupa sześciuset słabo uzbrojonych chrześcijan.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Bandyci z ISIS zamordowali już dziesiątki niemuzułmanów, urządzając masowe egzekucje, mające stanowić ostrzeżenie dla innych. Chrześcijanie, przygotowując się na kolejne czystki, postanowili wziąć sprawę w swoje ręce i przynajmniej na jakiś czas powstrzymać dżihadystów.

Bohun, na podst. http://getprismatic.com/story/1405461381488?share=MTQ2NzAx.MTQwNTQ2MTM4MTQ4OA.YzFpP4ETcwOdbf9LxMJfExasuUs

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook