Szejk: przyjaźń z niewiernym gorsza od koronawirusa

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W kazaniu w Muslim Youth of Victoria w Kanadzie szejk Jounus Kathrada zapytał, dlaczego muzułmanie nie traktują równie poważnie nakazów Allaha, by dystansowali się od grzechu, jak traktują wskazówki medyczne o dystansowaniu się podczas pandemii COVID-19.

Powiedział, że muzułmanie powinni dystansować się od cudzołóstwa przez spuszczanie wzroku, noszenie hidżabu i unikanie spotkań, na których są razem mężczyźni i kobiety.

Poradził swoim słuchaczom, by skontrolowali samych siebie i sprawdzili, czy ich bliskimi przyjaciółmi są muzułmanie, czy nie-muzułmanie, wyjaśniając, że ta sprawa jest bardziej niebezpieczna niż koronawirus lub jakakolwiek inna zaraza. Szejk Kathrada cytował wersety z Koranu, które mówią, że muzułmanie nie powinni brać niewiernych – Żydów lub chrześcijan – jako sojuszników i że Żydzi i chrześcijanie nigdy nie będą zadowoleni z muzułmanów, dopóki ci nie wyznają ich religii. Podkreślił, że nie-muzułmanie nadal są istotami ludzkimi i powinni być traktowani sprawiedliwie i wzywani do przyjęcia islamu, ale dodał, że Allah ostrzegł muzułmanów w sprawie tego, co kryje się w sercach nie-muzułmanów.

Ponadto szejk Kathrada krytykował znanych angielskojęzycznych kaznodziejów, którzy radzą muzułmanom, by nie sprzeciwiali się małżeństwom gejów. Ta wypowiedź może nawiązywać do niedawnego wykładu amerykańskiego uczonego, Omara Suleimana, o tytule „Sojusze i budowanie koalicji”. Szejk Suleiman wygłosił ten wykład na konferencji LGBTQ+, która odbywała się w East Plano Islamic Center w Teksasie i wywołała krytykę w społeczności muzułmanów.(jp)

Źródło: https://www2.memri.org

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook