Szef Al-Kaidy wzywa Algierczyków do powstania przeciwko Buteflice

| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Nowy przywódca Al-Kaidy, Ajman al-Zawahiri, pogratulował libijskim powstańcom opanowania Trypolisu i wezwał ich do wprowadzenia szarijatu. Zaapelował do Algierczyków, by zbuntowali się przeciwko prezydentowi Abdelazizowi Buteflice – podała agencja AFP.

W trwającym 13 minut nagraniu wideo, które pojawiło się w internecie we wtorek, następca Osamy bin Ladena ponaglił Libijczyków, by podstawą rządów, które zastąpią reżim Muammara Kadafiego, było prawo koraniczne, czyli szarijat.

„Pierwszą rzeczą, o którą poprosi was NATO będzie porzucenie islamu” – zapewnił Egipcjanin, nazywając Sojusz, który wspierał powstańców z Narodowej Rady Libijskiej, „zachodnim gangiem”. „Nie pozwólcie im, by was oszukali i pozbawili efektów poświęceń i cierpienia” – powiedział Zawahiri w wideo, nagranym w sierpniu lub we wrześniu.

„Gratulując naszym ludziom w Libii zwycięstwa nad tyranem, wzywam naród Algierii, by poszedł za ich przykładem. (…)Dlaczego i wy nie zbuntujecie się przeciwko waszemu tyranowi?” – dodał przywódca Al-Kaidy.

59-letni Zawahiri został przywódcą Al-Kaidy w czerwcu, miesiąc po pakistańskiej operacji amerykańskich komandosów, podczas której zabity został Osama bin Laden. Wówczas Zawahiri, będący mózgiem operacji Al-Kaidy i głównym rzecznikiem tej organizacji terrorystycznej, został najbardziej poszukiwanym człowiekiem na świecie. Za jego schwytanie amerykańskie władze wyznaczyły nagrodę w wysokości 25 mln dolarów. We wrześniu poinformowały one, że Zawahiri najpewniej przebywa w Pakistanie.

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze