Szariat a sprawa polska – przegląd prasy

sharia-court
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Polska staje się europejska, jeżeli miarą europejskości jest zastanawianie się nad wpływem naszego prawa stanowionego na wymagania związane z szariatem.

Jak pogodzić znowelizowane zapisy o obrocie ziemią z obowiązującym w Polsce (!) szariackim prawem wakufu, czyli darowizny dobra trwałego – zastanawia się na łamach „Rzeczpospolitej” sędzia. Jednym słowem – przekonanie, że szariat nie ma wpływu na polską legislację jest mitem.

http://www.rp.pl/Rzecz-o-prawie/305079996-Ograniczenia-w-obrocie-ziemia-a-kwestia-wakufu.html?template=restricted

Polscy turyści wolą Sopot od Paryża. Powód? Wielu z nas boi się aktów terroryzmu.

wp.pl

Do Polski nie przyjadą nie tylko nowi uchodźcy, ale także ci, na których zgodziła się Ewa Kopacz. Przygotowania do relokacji imigrantów z włoskich i greckich obozów zakończyła się „totalnym fiaskiem”. Czy uciekinierzy z Iraku, Syrii, Jemenu i Erytrei nie chcą nad Wisłę? W końcu Polska to nie Ameryka, ani nie Niemcy.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

rp.pl

Muzułmanin został nowym burmistrzem Londynu. Wygrał mimo pewnych związków z radykałami. Sam Khan jest postacią niejednoznaczną. Z jednej strony zwalcza antysemityzm, opowiada się za prawami gejów, z drugiej zaś popierał Hamas i bronił jako adwokat muzułmańskich fundamentalistów przed sądem. Czy jest muzułmańskim reformatorem czy Wallenrodem? Czas pokaże.

polityka.pl

„Die Welt” zastanawia się, czy nowy burmistrz Londynu nie zostanie nawet premierem Wielkiej Brytanii.

onet.pl

Wolność mediów po turecku. Znany i krytyczny wobec polityki Erdogana dziennikarz został raniony przez tzw. „nieznanych sprawców”. Zapewne to wypadek, a poza tym w Turcji demokracja kwitnie.

dziennik.pl

Turcji wcale nie jest pilno do UE. Jej władzom zależy bardziej na konkretnych profitach niż równaniu od „europejskich standardów”. Erdogan zapewnia, że „idzie swoją drogą”.

wprost.pl

Nasz redakcyjny kolega Grzegorz Lindenberg w TVN24 przekonuje, że przyjmowanie uciekinierów z krajów muzułmańskich nie jest ani humanitarne, ani rozsądne. Warto posłuchać, nie tylko dlatego, że Grzegorz jest od nas, ale także dlatego, że mówi mądrze.

tvn24.pl

Amerykanie chwalą się tym, że zabili jednego z liderów Państwa Islamskiego.

onet.pl

Nie milkną echa po ludobójczych praktykach Państwa Islamskiego, a tymczasem powraca dżihadystyczne zagrożenie. Radykalne ugrupowanie Front al-Nusura czeka na swoje krwawe pięć minut.

wp.pl

Orban chce zaostrzenia polityki imigracyjnej Węgier. „Żaden nielegalny imigrant tutaj się nie dostanie” – oświadczył węgierski przywódca.

wp.pl

Polski rząd pozostaje nieugięty w kwestii uchodźców. Konrad Szymański, minister do spraw europejskich zapewnia, że nie odda unijnym biurokratom kontroli nad polską polityką imigracyjną. Cóż za impertynencja, żeby polski rząd decydował, kto ma w Polsce mieszkać? Czysty nacjonalizm!

rp.pl

Orędownikiem przyjmowania uchodźców okazał się Tomasz Kammel. Gwiazda TVP chce, żeby ”Polska znowu stała się tym krajem, z którego dumna była cała Europa”. Cała Europa, czyli Angela Merkel.

pudelek.pl

przygotował Piotr Ślusarczyk

 

 

 

 

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook