System przyjmowania uchodźców grozi katastrofą

image001
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Andreas Kamm, szef organizacji zajmującej się pomocą uchodźcom twierdzi, że obecny kryzys jest permanentny i doprowadzi do katastrofy.

image001

Kamm jest sekretarzem generalnym organizacji pomocowej Dansk Flygtningehjælp. Jego zdaniem liczba uchodźców i imigrantów, którzy chcą się dostać do Europy jest rekordowo wielka, a instytucje polityczne, którym udawało się dotąd kierować procesem przyjmowania uchodźców są na granicy załamania. Wspólnota europejska i międzynarodowe konwencje są pod ciągle rosnącą presją.

Dlatego czeka nas całkowita katastrofa, przepowiada Kamm, który od wielu lat zajmuje się pomocą uchodźcom: „Stoimy w obliczu niespotykanej dotąd dysproporcji między niezwykle wysoką liczbą uchodźców i migrantów a możliwościami udzielenia im pomocy i schronienia. Ryzykujemy, że konflikty między uchodźcami i migrantami a miejscową ludnością zaostrzą się i eskalują. Według mnie czeka nas prawdziwy ragnarok [koniec obecnego świata, ostateczna bitwa między bogami a olbrzymami w mitologii nordyckiej, przyp. tłum.]

Kamm ocenia, że obecna sytuacja jest wynikiem „permanentnego” kryzysu, który nie minie i zaleca wypracowanie zupełnie nowych narzędzi do rozwiązania tych problemów.

Jednak „importowanie przez Europę nadwyżek ludności” nie jest żadnym rozwiązaniem. „Nie możemy zobowiązać się do zniszczenia naszych własnych społeczeństw. Musimy coś zrobić zanim to nastąpi, o ile jeszcze da się to zrobić”, mówi Kamm.

Tłumaczenie: Rol na podst. http://jyllands-posten.dk/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze