„System polityczny inny niż islam jest nie do przyjęcia”

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Szejk Nasser Ridha z sudańskiego oddziału Hizb-ut-Tahrir powiedzial w katarskiej telewizji Al-Dżazira 21 kwietnia 2019 r., że obecnie sprawą ważną jest ustanowienie islamskiego kalifatu i nieoddanie Sudanu świeckiemu rządowi. W podobnym duchu wypowiedzieli się Abd Haj Jousif, dziekan Badań Islamskich na Międzynarodowym Uniwersytecie Afryki oraz szejk Muhammad Mustafa Abdel Kader.

Oto fragmenty tych wypowiedzi.

Nasser Ridha: „Nie chodzi o to, czy Sudan jest rządzony przez radę wojskową czy przez rząd cywilny. Sprawą jest  to, czy będziemy czcić Allaha i czy spowodujemy, że ludzie będą czcić Allaha przez zaprowadzenie Jego prawa. […] Sprawą jest ustanowienie kalifatu w sposób proroków. Nie oddawajcie władzy świeckiemu rządowi. Mówię wam. Powinniście pozwolić narodowi na złożenie przysięgi lojalności imamowi, który zaprowadzi szariat.

Dr Abd Haj Jousif: Mówię do przewodniczącego Rady Wojskowej, jego zastępcy i członków Rady, którzy stali się władcami tego kraju: strzeżcie się [przed zaszkodzeniem] religii Allaha. Religia Allaha jest tam, gdzie my przeciągamy linię. Szariat jest najszlachetniejszym z celów. Nie pozwolimy, by mu zaszkodzono lub popełniano przeciwko niemu wykroczenia. Strzeżcie się. Nie słuchajcie tych nikczemnych głosów. […] Islam jest naszą religią. To nie jest prywatna religia obalonego rządu lub partii politycznej, której już nie ma. Islam jest religią Allaha i krew leje się dla niego. […] My, którzy głosimy religię Allaha, wzywamy muzułmanów tego kraju. Wyjdziemy na ulice i zgromadzimy się na publicznych placach w celu odrzucenia życia [świeckich] ludzi, którzy twierdzą, że reprezentują ten naród i wyrażają jego pragnienia. […] Tęsknią do dni, kiedy alkohol był wszędzie, kiedy prostytucja była dozwolona i kiedy słychać było przeklinanie islamu bez tego, by padło potępienie. Mówimy: Na Allaha, tak nie będzie! Ludzie nie zgodzą się na zrezygnowanie z szariatu. Mówię do władców: Nie macie prawa dokonywać zmian. Powiedzieliście, że wasz przejściowy okres będzie trwał dwa lata, urządźcie więc wszystko i zorganizujcie wybory, a wtedy ten muzułmański naród podejmie decyzję.

Szejk Muhammad Mustafa Abdel Kader: Każdy system polityczny inny niż islam jest dla nas nie do przyjęcia. Nie żartuję. Mądrale, którzy siedzą tutaj, mówią, co jest dobre dla kraju i jak to można osiągnąć. Dla nas nic nie jest dobre poza islamem. […] Wy politeiści! Wy apostaci! […] Banda mętów społecznych popełniających wszystkie rodzaje zepsucia! Jak oni mogą dokonać reform? Kraj ma być oddany tym mądralom? […] Te mądrale chcą, by cały kraj pełen był krajem zepsucia i cudzołóstwa… Nie uda wam się, obrzydliwi ludzie! Kraj należy do muzułmanów. Ten kraj należy do muzułmanów, obrzydliwi komuniści! Muzułmanie mogą mieć [ze sobą] nieporozumienia, ale podstawą jest islam. Wy obrzydliwi komuniści! Wy apostaci! Wy niewierni!

Źródło: https://www2.memri.org/polish

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook