Syria: protestujący żądają odejścia prezydenta Asada

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Dziesiątki tysięcy protestujących domagało się w piątek w syryjskich miastach ustapienia prezydenta Baszara el-Asada i potępiając ataki wojska, które od 13 tygodni usiłuje zdusić prodemokratyczne manifestacje. Zginęła co najmniej jedna osoba.

Syryjskie siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do manifestujących w Kessua kilka kilometrów od Damaszku; zginęła tam jedna osoba, a dziewięć odniosło rany – podał syryjski działacz praw człowieka Rami Abdel Rahman.

„Powiedzcie światu, że Baszar (el-Asad) rządzi bezprawnie” – wykrzykiwało kilka tysięcy manifestantów na przedmieściu Damaszku, Irbin.

W miastach Hims i Hama w zachodniej Syrii protestujący krzyczeli: „Lud chce upadku reżimu”, a w Darze, która stała się kolebką protestów, hasła na transparentach podczas piątkowej manifestacji nawoływały do odrzucenia mętnych obietnic dialogu złożonych w tym tygodniu przez Asada.
Podobne protesty odbyły się również na wybrzeżu i we wschodnich prowincjach Dajr az-Zaur i Kamiszli, graniczących z Irakiem.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze