Syria: ofiary wśród antyrządowych demonstrantów

Zamieszki w Syrii
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Według nowych danych, syryjskie siły bezpieczeństwa zabiły w piątek 32 uczestników antyrządowych demonstracji, odbywających się w trzech miastach. Setki osób zostało rannych – poinformowała syryjska organizacja obrony praw człowieka. Według Amnesty International, podczas 3 tygodni protestów zginęło już ponad 170 osób.

W mieście Daraa, w południowo-zachodniej Syrii, gdzie według świadków i działaczy ruchu obrony praw człowieka siły bezpieczeństwa otworzyły ogień do demonstrantów, zginęło 25 osób – poinformował szef organizacji Ammar Kurabi.

W sunnickim Hims setki osób wyszły po świątecznych piątkowych modłach na ulice, skandując hasła wolnościowe – poinformowali tamtejsi mieszkańcy. Dzień wcześniej został odwołany miejscowy gubernator, czym prezydent Baszar el-Asad chciał najprawdopodobniej uspokoić nastroje ludności.

Państwowa telewizja syryjska poinformowała w piątek wieczorem, że uzbrojone grupy zabiły w Darze 19 policjantów i funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa. Rannych miało zostać 75 funkcjonariuszy.

Prezydent USA Barack Obama w opublikowanym w piątek wieczorem oświadczeniu potępił akty przemocy i wezwał władze syryjskie do powstrzymania się od ataków na uczestników pokojowych demonstracji.

Zamieszki w SyriiDemonstracja w Darze skierowana była przeciwko rządzącej partii Baas, na której czele stoi Baszar el-Asad. Syryjska telewizja pokazała kilka zamaskowanych strzelających osób, które według niej prowadziły ogień do policji i demonstrantów.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze