Syn Kaddafiego zginął podczas nalotu NATO

Kadafi
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

NATO potwierdziło nad ranem informację o nocnym bombardowaniu obiektów rządowych w Trypolisie, ale nie potwierdziło informacji o śmierci najmłodszego syna Muammara Kaddafiego. W specjalnym komunikacie, kanadyjski generał Charles Bouchard, dowodzący operacją w Libii, potwierdził, że samoloty NATO zaatakowały obiekty rządowe i wojskowe w Trypolisie, ale nie mógł potwierdzić podanej przez libijskie władze informacji, że w atakach tych zginął najmłodszy syn Kaddafiego, 29-letni Seif al-Arab Kadafi.

Generał Bouchard zaprzeczył twierdzeniu libijskich władz, by Kaddafi i jego najbliżsi byli celami ataków NATO. – Cele Sojuszu Północnoatlatyckiego mają charakter wojskowy, a nie indywidualny – zapewnił Bouchard. Wyraził jednocześnie ubolewanie z powodu ewentualnych ofiar wśród ludności cywilnej.

„Libijski naród przygotowany jest na dalszą walkę i śmierć”

W ataku, jakiego dokonały w nocy z soboty na niedzielę na Trypolis samoloty NATO, zginął najmłodszy syn Muammara Kaddafiego, Saif al-Arab Kaddafi. Dyktator przeżył bombardowanie – informowały wcześniej libijskie władze.

KadafiRzecznik libijskiego rządu poinformował w telewizji państwowej, że w dom, w którym znajdował się Muammar Kaddafi z rodziną, uderzyły co najmniej trzy rakiety. W ataku zginął najmłodszy syn libijskiego przywódcy, 29-letni Saif al-Arab Kaddafi. Zginęło także trzech wnuków Muammara Kaddafiego. On sam i jego żona nie ucierpieli. – To był cywil i student, który uczył się także w Niemczech – powiedział o Saifie Kaddafim Mussa Ibrahim.

Rzecznik dodał, że celem bombardowania było zabicie Muammara Kaddafiego. Ostro potępił atak jako złamanie międzynarodowego prawa. – Libijski naród przygotowany jest na dalszą walkę i śmierć – zapewnił Mussa Ibrahim.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze