‚Syn Hamasu’: ‚Islam jest religią wojny’

Mosab Hassan Yousef, "syn Hamasu""
| 12 komentarzy|
image_pdfimage_print

Mosab Hassan Yousef, syn założyciela Hamasu, Szejka Hassana, współpracował z wywiadem izraelskim i przeszedł na chrześcijaństwo. Obecnie pracuje nad nowym filmem, z pewnością nie mniej kontrowersyjnym niż jego autor – będzie to biografia Mahometa.

Yousef ma 33 lata, zdradził Hamas w 1997 roku i zaczął pracować dla izraelskiego wywiadu Shin Bet. 10 lat później, po tym jak pomógł Izraelowi zapobiec wielu atakom terrorystycznym i aresztować wielu członków swej byłej organizacji, wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie wystąpił o azyl polityczny, a później przeszedł na chrześcijaństwo.

Niedawno po raz pierwszy wrócił do Izraela, żeby, jak mówi, “zainspirować nowe pokolenie Palestyńczyków”. “Kocham Izrael, ponieważ kocham demokrację”, powiedział dziennikarzowi gazety „Jerusalem Today”. “Przyjechałem tutaj aby zaprotestować przeciwko religijnej, absolutnej kontroli ludzkiego życia”. Stojąc obok swojego byłego agenta prowadzącego z Shin Bet, Gonena Ben-Itzaka, Yousef odmawia odpowiadania na pytania w języku arabskim. Mówi, że jego misją jest edukowanie opinii publicznej o prawdziwej naturze jego byłej religii: “Islam nie jest religią pokoju. Jest to religia wojny. Muzułmanie nie znają prawdziwej natury swojej własnej religii”.

Mosab Hassan Yousef, "syn Hamasu""

W tym celu Yousef postanowił wyprodukować film dotykający najbardziej drażliwego tematu: historii życia proroka islamu, Mahometa. Yousef mówi, że film jest oparty na tradycyjnej biografii Mahometa napisanej w VIII wieku przez muzułmańskiego historyka Ibn Ishaqa. Film ma być wyjątkowy, ponieważ będzie produkowany przez muzułmanów “albo ludzi pochodzenia muzułmańskiego”, w przeciwieństwie do ostatnich europejskich prób poradzenia sobie ze złożoną historiografią Mahometa. Scenariusz jest już napisany, fundusze zagwarantowane, a główną rolę Mahometa zagra popularny aktor (którego nazwiska nie chce na razie ujawnić). Yousef ma nadzieję, że filmowanie zacznie się w przyszłym roku. “Mahomet jest wciąż nietykalny”, mówi, zauważając, że kontrowersyjny film Mela Gibsona „Pasja” z 2004 roku poruszył wielu ludzi na całym świecie.

Inny film, który zostanie wyprodukowany jeszcze przed tym o Mahomecie, jest adaptacją autobiografii Yousefa, „Syn Hamasu”, opublikowanej w 2010 r. Książka opowiada historię jego współpracy z wywiadem izraelskim; została przetłumaczona na 25 języków.

Zapytany, co powiedziałby swemu ojcu, gdyby pojawił się w pokoju, Yousef odpowiada krótko: “Opuść Hamas. Stworzyłeś potwora”.

Gonen Ben Itzak (na zdjęciu po lewej) były agent prowadzący Yousefa, który w książce pojawia się pod operacyjnym pseudonimem „Kapitan Luay”, mówi, że uważa Yousefa za “swojego brata” i stał się jego bliskim przyjacielem, kiedy ich zawodowe drogi rozeszły się w 2004 roku. “Ocalił wiele ludzkich żyć i zatrzymał wiele ataków”, powiedział Ben Itzak gazecie „The Times of Israel”. “Myślę, że my Izraelczycy musimy okazać wdzięczność ludziom takim jak on. Pracując już dla nas, zawsze był przeciwny rozlewowi krwi, po obu stronach.”

Ben Itzak podkreśla, że izraelskie władze wyraziły zaniepokojenie przyjazdem Yousefa do Izraela, ponieważ jego życie jest wciąż zagrożone, ale Yousef dostał pozwolenie na wjazd do kraju bez wizy i paszportu. “Jego historia jest niezwykła”, podsumowuje agent.
Tłumaczenie Robert FreeMan

http://vinienco.com/2012/06/20/son-hamas-israel-islam-religion-war-2/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook