Świńskie łby kontra imigracja?

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Węgierski polityk wywołał poruszenie, nawołując do nabijania na płotach granicznych świńskich łbów, które miałyby odstraszać napływających migrantów.

Oblężeni Węgrzy już umieszczają wzdłuż granicy zrobione z warzyw strachy przypominające ludzkie sylwetki, chcąc zasiać w wśród imigrantów obawy, że ogrodzenia są strzeżone. Europoseł Gyorgy Schopflin jest zdania, że należy użyć mocniejszych środków, takich jak zakazana w islamie wieprzowina.

Dyrektor Human Rights Watch Andrew Stroehlein potępił stosowanie warzywnych masek na płotach granicznych i zapewniał, że imigranci mimo wszystko będą wkraczać na teren Węgier. Odrażające maski rzeźbiono na przykład w burakach cukrowych. Stroehlein zwrócił sie do Węgrów na Tweeterze: „Uchodźcy uciekają przed wojną i torturami. Wasze warzywne głowy ich nie powstrzymają”.

W odpowiedzi na powyższą uwagę węgierski europoseł Gyorgy Schopflin, który reprezentuje partię rządzącą Fidesz, napisał: „Zgadza się, świńskie głowy odstraszałyby skuteczniej”. Następnie doszło między dwoma panami do gorącej wymiany zdań na Tweeterze, a do ognia dorzucali też inni. Stroehlein stwierdził, że wysuwanie tego typu sugestii przez członka parlamentu jest absolutnie nie do zaakceptowania. „Pańskie słowa są obrzydliwe. Spodziewałbym się ich po neonazistach, ale pan jest europosłem. Powinien się pan zachowywać jak europoseł” – napisał, zarzucając politykowi „wylewanie ksenofobicznych pomyj”.

Aby zaradzić nielegalnemu przekraczaniu granicy, w zeszłym roku Węgry postawiły mur uzbrojony w drut kolczasty na granicy z Serbią. W obliczu kryzysu imigracyjnego w marcu 2015 roku wprowadzono też stan wyjątkowy w kraju. 2 października b.r. na ma odbyć się referendum, w którym Węgrzy zadecydują, czy ich kraj zgodzi się na narzucony przez Unię Europejską kwotowy system podziału imigrantów.

Oprac. TiCa, na podst. www.express.co.uk

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook