Świńska paranoja

| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Producent zabawek wycofał figurkę świnki z zestawu zabawkowej farmy, aby uniknąć potencjalnej obrazy uczuć religijnych muzułmanów.

pork-ban-offend-muslim
"W imię tolerancji dla uczuć muzułmanów..."

Matka, która kupiła dla swojej córeczki zabawkę HappyLand Goosefeather Farm produkcji Early Learning Centre (ELC) skontaktowała się ze sklepem, gdy odkryła, że w zestawie brakuje świnki – podaje gazeta „The Sun”. Kosztujący 25 funtów zestaw zawierał figurki krowy, owcy, kurczaka, konia i psa, jednak świnki nie było, mimo że był chlewik i przycisk generujący odgłos chrumkania. Szefowie ELC postanowili później przywrócić świnkę, zapraszając rodziców do zamówienia zabawki na firmowej stronie internetowej.

Matka (znana jedynie z imienia Caroline), opisała swoje doświadczenia na forum „Netmums”, poświęconym wychowywaniu dzieci. Napisała: „Przeszukałam dokładnie pudełko i odkryłam, że nie ma w nim świnki. Nie było również wzmianki o niej na stronie internetowej. W związku z tym napisałam do ELC, a odpowiedź, którą dostałam sprawiła, że o mało się nie zagotowałam – ‘Poprzednio świnka była częścią zestawu Goosefeather Farm, jednak pod wpływem opinii klientów oraz z powodów religijnych, nie jest ona już częścią zestawu’”.

„Ta polityczna poprawność graniczy z paranoją. Na jakiej podstawie ją usunęli?” – dodaje Caroline  – „To tak samo jakby usunąć z zestawu czarną owcę, czy coś w tym stylu. To jest po prostu niesmaczne, wgryza się niczym robak do każdej sfery naszego życia, a my na to pozwalamy. Jeżeli ktoś ma problem z zabawką która mu się nie podoba, niech jej nie kupuje!”.

Inna z matek odpowiedziała: „Czy na opakowaniu jest informacja ‚Świnka sprzedawana oddzielnie (sic)?’ Pewnie trzymają na zapleczu całą stertę, w papierowych torbach”. Kolejna matka o imieniu Safiyyah napisała: „Jestem muzułmanką i nie mam z tym problemu. To tylko zwierzę. Co jeszcze wymyślą sprzedawcy w tym sklepie? Usuną kreskówkę o śwince Peppa? Przestaną sprzedawać książki ze świnkami? To jest wielokulturowy kraj. To co obraża nas, muzułmanów, może nie obrażać innych i vice versa”.

W późniejszym oświadczeniu ELC postanowiło wprowadzić figurkę ponownie do sprzedaży. Rzeczniczka firmy napisała: „ELC jest globalną marką, co oznacza że musimy być w pełni świadomi oczekiwań klientów i różnic kulturowych. Decyzja aby usunąć świnkę z naszego zestawu Goosefeather Farm została podjęta pod wpływem opinii klientów w pewnych rejonach świata. Zdajemy sobie sprawę, że świnie są po prostu zwyczajnym zwierzętami hodowlanymi, szczególnie dla brytyjskich klientów. Biorąc pod uwagę ogół opinii, podjęliśmy decyzję o ponownej sprzedaży pełnego zestawu oraz o zaprzestaniu jego sprzedaży na tych rynkach, gdzie może powodować to problemy. Wszyscy klienci, którzy w przeciągu ostatnich miesięcy kupili zestaw Goosefeather Farm będą mogli zamówić świnkę na naszej stronie internetowej bez dodatkowych opłat”.(pj)

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Tłumaczenie: Churchill
Źródło: www.independent.co.uk
Wypowiedzi matek, również muzułmańskich, na forum Netmums

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook