Święto flagi – dzień muzułmańskiej nienawiści

ekstremista
| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmańscy ekstremiści próbowali zakłócić święto duńskich żołnierzy i weteranów.

 

 

 

 

 

 

 

5 września w Danii obchodzony jest Narodowy Dzień Flagi, święto żołnierzy i weteranów. Z tej okazji przed pałacem Christiansborg, siedzibą duńskiego parlamentu, zorganizowano uroczystość dla przyjaciół i rodzin poległych żołnierzy.

Po przeciwległej stronie kanału przed pałacem pojawiła się grupa islamskich ekstremistów, którzy zaczęli obrażać uczestników obchodów, starając się zakłócić uroczystości hałasem. Fanatycy spotkali się z typowym, duńskim poczuciem humoru. Żołnierze biorący udział w obchodach Dnia Flagi otwarcie śmiali się z muzułmanów i robili sobie zdjęcia z ekstremistami w tle.

Żołnierze robili sobie zdjęcia z islamskimi fanatykami w tle

Duńscy żołnierze utworzyli następnie żywy mur, żeby ukryć uroczystość przed zasięgiem wzroku muzułmanów. Grupy znajdowały się po przeciwległych stronach kanału. Podczas gdy ekstremiści wyrażali swoją nienawiść, duńscy żołnierze klaskali i gwizdali, by ich zagłuszyć. Przykładne zachowanie żołnierzy i ich poczucie humoru stały się inspiracją dla pozostałych uczestników uroiczystości.

Podobne sytuacje miały już miejsce w innych krajach zachodnich. Muzułmańscy ekstremiści pojawiają się na uroczystościach organizowanych z okazji powrotu żołnierzy do domu i próbują je zakłócić. Kilka lat temu w Anglii, w Luton, po tym jak muzułmanie zachowywali się obelżywie wobec wracających do domu z Afganistanu brytyjskich żołnierzy, zawiązała się English Defense League.

Tłum GeKo
Źródło: http://europenews.dk/en/node/58218 – tamże fotoreportaż
Oryginał http://denkorteavis.dk/2012/national-flagdag-hadet/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze