Sukces Polaków; likwidacja śmiertelnej pułapki

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Polscy żołnierze w Afganistanie w ciągu tygodnia zlikwidowali blisko 20 improwizowanych ładunków wybuchowych (IED). Ponadto przejęto środki bojowe, które miały trafić do jednej z grup rebeliantów działającej na terenie prowincji Ghazni.

IED
IED

Na podstawie uzyskanych danych przez Służby Wywiadu Wojskowego, namierzono magazyn broni, która w najbliższym czasie zapewne posłużyłaby do ataku na bazy wojskowe, konwoje i patrole. Skonfiskowano m. in. blisko 20 kg materiału służącego do konstrukcji improwizowanych ładunków wybuchowych, odłamkową minę przeciwpiechotną, naboje do działa bezodrzutowego, przeciwpancerne, odłamkowo-burzące, ręczne granaty, pociski kumulacyjne oraz zapalniki do granatów moździerzowych i pocisków rakietowych.

Niemal każdego dnia polscy żołnierze na drogach prowincji Ghazni znajdują szereg min-pułapek, kilkadziesiąt kilogramów materiałów służących do ich produkcji, oraz tzw. UXO (unexploded ordnance), czyli niewybuchy, które stanowią śmiertelną pułapkę zarówno dla sił koalicji, jak i ludności cywilnej.

Więcej na: onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook