Sukces Polaków; likwidacja śmiertelnej pułapki

IED
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Polscy żołnierze w Afganistanie w ciągu tygodnia zlikwidowali blisko 20 improwizowanych ładunków wybuchowych (IED). Ponadto przejęto środki bojowe, które miały trafić do jednej z grup rebeliantów działającej na terenie prowincji Ghazni.

IED
IED

Na podstawie uzyskanych danych przez Służby Wywiadu Wojskowego, namierzono magazyn broni, która w najbliższym czasie zapewne posłużyłaby do ataku na bazy wojskowe, konwoje i patrole. Skonfiskowano m. in. blisko 20 kg materiału służącego do konstrukcji improwizowanych ładunków wybuchowych, odłamkową minę przeciwpiechotną, naboje do działa bezodrzutowego, przeciwpancerne, odłamkowo-burzące, ręczne granaty, pociski kumulacyjne oraz zapalniki do granatów moździerzowych i pocisków rakietowych.

Niemal każdego dnia polscy żołnierze na drogach prowincji Ghazni znajdują szereg min-pułapek, kilkadziesiąt kilogramów materiałów służących do ich produkcji, oraz tzw. UXO (unexploded ordnance), czyli niewybuchy, które stanowią śmiertelną pułapkę zarówno dla sił koalicji, jak i ludności cywilnej.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze