Strefa Gazy: islamski strój w szkołach

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print
Pani Joanna Rajkowska chce przebudować stary komin we Wrocławiu na minaret za publiczne pieniądze, między innymi aby zwrócić uwagę na rzekome problemy społeczności islamskiej w Polsce.  Liga Muzułmańska cieszy się wręcz, że jej członkowie i członkinie przestaną być „niewidzialnymi, marginalizowanymi mieszkańcami miasta”. Ciekawe kiedy uciskani i dyskryminowani chrześcijanie w strefie gazy doczekają się artystów chcących swoją sztuką opowiedzieć o ich prześladowaniach.

Rządzące Strefą Gazy radykalne palestyńskie ugrupowanie Hamas wprowadziło obowiązek noszenia w szkołach przez uczennice chust zakrywających włosy i luźnych długich szat (dżilbabów).

W ubiegłym tygodniu dyrekcje szkół ogłaszały na afiszach, że jedynym dopuszczalnym ubiorem ma być ciemnoniebieski dżilbab, biała chustka i czarne albo białe buty.

Nowy strój zastąpił obowiązujący do tej pory szkolny mundurek: niebieską bluzkę koszulową i długą spódnicę w tym samym kolorze. Chustka na głowie, noszona do tej pory przez większość licealistek w konserwatywnej Strefie Gazy, stała się obowiązkowa.

Jednocześnie dyrekcja do spraw szkolnictwa w hamasowskim rządzie zdecydowała całkowicie sfeminizować personel w publicznych szkołach dla dziewcząt. Nasze społeczeństwo jest muzułmańskie i islam wymaga od nas segregacji płci po osiągnięciu wieku siedmiu lat. Tym się kierujemy, gdy zastępujemy nauczycieli nauczycielkami – wyjaśnił Mahmud Abu Hassira z ministerstwa edukacji w Strefie Gazy.

Rzecznik rządu Hamasu Taher al-Nunu wyjaśnił, że zmiana szkolnego mundurku ma złagodzić ciężar finansowy ponoszony przez rodziców z powodu izraelskiej blokady.

Nowe zarządzenia wzbudziły kontrowersje wśród uczennic i rodziców.

– Można zaakceptować wszystko poza dżilbabem, który kradnie nam dzieciństwo i sprawia, że wyglądamy jak staruszki – powiedziała w złości Nur Ilwan, jedna z nielicznych licealistek, która nie zakrywa nawet włosów.

Z kolei 17-letnia Samar, należąca do bardzo nielicznej mniejszości chrześcijańskiej, oświadczyła, że o ile jest gotowa dostosować się do decyzji o stroju islamskim, to nie zgadza się na zniknięcie ze szkół nauczycieli-mężczyzn.

Więcej na: onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook