Stratfor: AfD, jak inne partie protestu, będzie wpływać na zmianę polityki

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Amerykańska prywatna agencja wywiadu, Stratfor uważa, że niemiecka AfD nie wejdzie do rządu, ale podobnie jak inne partie protestu w Europie będzie wpływać na politykę rządów partii głównego nurtu.

Analizując ostatnie wynik wyborów w Niemczech, Stratfor zauważa, że kryzys imigracyjny zmienia politykę wewnętrzną Niemiec. Znaczące wyniki uzyskane przez Alternatywę dla Niemiec w trzech landach pokazują, że także w Niemczech, podobnie jak w reszcie Europy pojawiło się miejsce na partie antysystemowe.

AfD jako jedynej partii udało się zmobilizować znacząco elektorat, który nie brał udziału w poprzednich wyborach, a także podbiera głosy CSU pozostającemu w tradycyjnej koalicji z CSU.

Amerykańscy analitycy przewidują, że zmieni to politykę Niemiec. W samej CDU pojawiło się już wiele protestów przeciwko polityce liderki partii, kanclerz Angeli Merkel w sprawie kryzysu imigracyjnego. Podobną zmianę wymusiła w Wielkiej Brytanii UKIP, która choć nie ma mandatu, wpłynęła na konserwatystów, by poddać pod referendum członkostwo w Unii Europejskiej.

W rezultacie wyniki wyborów wywołane kryzysem imigracyjnym, spowodują osłabienie mandatu partii rządzących, a co za tym idzie przywództwa Niemiec w Unii Europejskiej.

źródło: Stratfor

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Jan Wójcik

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook