Sto tysięcy brytyjskich muzułmanów popiera terrorystów

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Tylko jedna trzecia brytyjskich muzułmanów poinformowałaby policję, gdyby podejrzewała, że ich znajomy jest zamieszany w działalność terrorystyczną.

Według badania zleconego przez telewizję publiczną, około 4% ankietowanych sympatyzuje z zamachowcami samobójcami, natomiast kolejne 4% popiera ludzi przeprowadzających jakiekolwiek akcje terrorystyczne. „The Times” policzył, że to w sumie 100 tysięcy ludzi popierających terrorystów.

Badania pokazały, że ponad połowa ankietowanych muzułmanów uważa, że homoseksualizm powinien być zakazany. Jak podaje „The Guardian” – 18% zgadza się z tym stwierdzeniem, a 52% zaznaczyło, że nie zgadza się ze stwierdzeniem, iż homoseksualizm powinien być legalny. Dla porównania, jedynie 5% ogólnej populacji Brytyjczyków zaznaczyłoby taką odpowiedź. Co więcej, 47% ankietowanych muzułmanów uważa, że geje i lesbijki nie powinni być nauczycielami.

23% przebadanych muzułmanów jest zwolennikami wprowadzenia szariatu w niektórych rejonach Wielkiej Brytanii, natomiast 39% uważa, że żony powinny zawsze ulegać woli mężów – zgadza się z tym jedynie 5% ogólnej opinii publicznej. 31% ankietowanych muzułmanów popiera wielożeństwo muzułmanów płci męskiej.

Badanie pokazało także, że 35% muzułmanów jest zdania, że Żydzi mają zbyt wielką władzę na wyspach – odpowiada temu tylko 9% ogólnej opinii publicznej. 34% ankietowanych uważa, że Żydzi mówią „zbyt wiele o tym, co spotkało ich podczas Holokaustu”. Badanie pokazało również, że 26% brytyjskich muzułmanów uważa, że Żydzi są odpowiedzialni za większość wojen na świecie – z podobnym stwierdzeniem zgodziłoby się 6% obywateli ogółem.

Badania pokazały też jaśniejszą stronę społeczności muzułmańskiej – ogólnie rzecz ujmując, czują się oni bardziej związani z Wielką Brytanią, niż większość mieszkańców. 86% respondentów powiedziało, że czuje swoją przynależność do tego kraju – dla porównania, podobną odpowiedź zaznaczyłoby 83% populacji ogółem.  88% ankietowanych jest zdania, że kraj jest dobrym miejscem dla muzułmanów, natomiast 78% chciałoby integracji ze społeczeństwem brytyjskim.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Sondaż przeprowadziła firma ICM na zlecenie Channel 4. Badanie składało się z bezpośrednich rozmów z tysiącem muzułmanów zamieszkujących cały kraj, przeprowadzonych w kwietniu i maju ubiegłego roku. Dla porównania wyników przeprowadzono telefoniczne ankiety z 1008 przedstawicielami ogólnej populacji.

Borsuk na podst. https://www.haaretz.com/world-news/europe/1.713917

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook