Sprawa Bengazi: czy rząd USA ukrywał dowody?

Atak w Bengazi
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Amerykański sekretarz stanu John Kerry został wezwany do złożenia wyjaśnień w sprawie ataku na ambasadę USA w libijskim Bengazi w 2012 roku. Zeznanie złoży 21 maja przed komisją kongresową nadzorującą rząd.

Republikański kongresmen Trey Gowdy powiedział wFox News Channel, że posiada dowody systematycznego i celowego tuszowania sprawy przez administrację Obamy, która wstrzymywała informację z grup kongresowych badających atak w Bengazi 11 września 2012 roku, kiedy zginęło czterech Amerykanów. Gowdy ma przewodzić specjalnej komisji Izby, która zajmuje się badaniem ataku w Libii i domniemanym próbom wstrzymywania informacji.

Atak w Bengazi
Atak w Bengazi

„Mam dowody na to, że nie tylko ukrywają prawdę, ale robią to celowo – powiedział Gowdy. – Na razie nie mogę ujawnić szczegółów, ale posiadam dowody na systematyczne i celowe decyzje mające na celu zatajenie pewnych dokumentów (dotyczących ataku) w Kongresie. Mamy tego dość”. Gowdy przedstawił swoje zarzuty, gdy powiedziano mu, że sekretarz stanu John Kerry zostanie wezwany do złożenia wyjaśnień przez House Oversight and Government Reform Committee (Komisja Nadzoru i Reformy Rządowych Izby Reprezentantów).

Komisja, której przewodniczy kongresmen Darrell Issa (Rep.), chce, aby Kerry ujawnił, dlaczego komitet nie otrzymał e-maila z 2012 roku, w którym zastępca doradcy prezydenta z Rady Bezpieczeństwa Narodowego, Ben Rhodes, poucza ówczesną ambasador USA w ONZ Susan Rice, żeby przedstawiać atak z Bengazi jako reakcję na antyislamskie wideo krążące po Internecie.

Korespondencja, ujawniona przez organizację Judicial Watch, monitorującą działania władz, nie znalazła się wśród materiałów dostarczonych Komisji Nadzoru po wystosowaniu wezwania do sądu. Komisja otrzymała dokument dopiero od przedstawicieli Judicial Watch, którzy dla uzyskania dostępu do wspomnianego e-maila musieli stoczyć bitwę z administracją Obamy w sądzie federalnym.

“Wiemy obecnie, że Biały Dom zajmował się głównie tym, aby w obliczu ataków w Bengazi nie ucierpiał wizerunek prezydenta Obamy”, powiedział szef Judicial Watch, Tom Fitton. “Te dokumenty podważają retorykę administracji Obamy, zgodnie z którą atak w Bengazi był związany z protestami wobec nagrania wideo zamieszczonego w Internecie (chodzi o film „Niewinność muzułmanów” – red.). Biorąc pod uwagę znajdujące się w tych materiałach rewelacje, nic dziwnego, że musimy się udać do sądu federalnego, aby wydobyć je od Departamentu Stanu Obamy”.

Kerry, który był senatorem z ramienia Demokratów, a także kandydatem na prezydenta, oznajmił, że będzie współpracował ze śledczymi z Kongresu w zakresie badania ataku terrorystycznego, w którym zginęli amerykański ambasador Chris Stevens, pracownik biura informacyjnego Sean Smith oraz byli członkowie sił specjalnych Navy SEALS Glen Doherty i Tyrone Woods.

cc Syty, na podst. http://www.examiner.com/article/benghazi-investigation-rep-gowdy-says-he-has-evidence-of-cover-up

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook