Spłonął meczet w Londynie

Spalony meczet w Londynie
| 37 komentarzy|
image_pdfimage_print

W Londynie we wczesnych godzinach porannych spłonął ośrodek islamski Al-Rahma Islamic Centre. Na ścianie budynku policja znalazła napisane sprayem litery EDL.

Ośrodek funkcjonował jako meczet społeczności muzułmanów pochodzenia somalijskiego, Somali Bravanese Welfare Association.

Przedstawiciel centrum, Abubakar Ali powiedział: „Społeczność somalijska jest przestraszona; jesteśmy wszyscy zaszokowani”. Podkreślił, że Somalijczycy są pokojową społecznością i chociaż nikt nie został ranny, skutki wydarzenia będą bardzo poważne.

Spalony meczet w Londynie

Straż pożarną wezwano o 3.14 rano; w akcji uczestniczyło 6 samochodów i 35 strażaków. Pożar ugaszono po godzinie. Skrót EDL, znaleziony na ścianie spalonego budynku, oznacza English Defence League i niektóre media przypisują podpalenie tej organizacji, znanej z protestów przeciwko islamskiemu ekstremizmowi. BBC i Huffington Post już uznały, że atak był „motywowany rasizmem”.

Przywódca EDL Tommy Robinson powiedział Sky News, że jego zdaniem sprawcami podpalenia nie są członkowie EDL. Podkreślił, że aktywistom EDL wpaja się, żeby nigdy nie atakowali meczetów czy miejsc kultu religijnego. Zdaniem Robinsona trwa obecnie „ogólnokrajowa kampania” oczerniania grupy i napis na murze może być jej częścią.

W polskich mediach internetowych nie ma jeszcze informacji na ten temat, Euroislam podaje ją jako pierwszy (godz. 17.12).

PJ, na podst.: http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-london-22785074

http://news.sky.com/story/1099731/london-mosque-fire-police-investigate-cause

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook