Specjalny wysłannik amerykańskiej OIC na konferencji Bractwa Muzułmańskiego

Organizacja Konferencji Islamskiej (The Organization of Islamic Conference – OIC) wraz z American Islamic College (AIC) informują o konferencji „Islam i muzułmanie w Ameryce”, która odbędzie się w AIC w dniach 28-30 września.

oic-150

Według informacji ze strony internetowej tematyka konferencji obejmuje amerykańską politykę zagraniczną oraz świat muzułmański i islam w kontekście amerykańskim. Pośród wykładowców i moderatorów dyskusji są między innymi:
•    Rashad Hussain, specjalny wysłannik Białego Domu na rzecz OIC;
•    Ahmed Rehab, dyrektor wykonawczy Rady ds. Stosunków Amerykańsko-Islamskich (Council on American Islamic Relations – CAIR) z Chicago;
•    John Esposito, profesor stosunków międzynarodowych i islamistyki na Georetown University;
•    Safaa Zarzour, Sekretarz Generalny Muzułmańskiego Stowarzyszenia Północnej Ameryki (Islamic Society of North America – ISNA).

Raport Instytutu Hudsona twierdzi, że AIC może być – tak jak opisywano go na początku lat 70. – „pierwszym islamskim uniwersytetem w USA”, założonym przez Studenckie Stowarzyszenie Muzułmanów (Muslim Student Association – MSA) i finansowanym przez nieokreślone źródła z Bliskiego Wschodu (przypuszczalnie Libię). Przez pewien okres na czele AIC stał założyciel MSA Ahmed Sakr.

Rashad Hussain wzbudził kontrowersje, kiedy GMBDR (Global Muslim Brotherhood Daily Report) doniósł o jego powiązaniach z Bractwem Muzułmańskim w Stanach Zjednoczonych oraz o komentarzach, które wygłosił w 2004 roku na temat ścigania terrorysty Sami Al-Ariana. Owe komentarze zostały później usunięte z publikacji, która je zawierała. Hussain na początku twierdził, że nie pamięta, żeby nazwał oskarżenie terrorysty „politycznie umotywowanym prześladowaniem”. Jednak kiedy nagranie audio potwierdziło, że tak powiedział, przyznał się do własnych słów, broniąc się, że były „źle odczytane”. Zapewnił także, że powiadomił autorów publikacji o niewłaściwym odczytaniu jego wypowiedzi, a oni usunęli je z własnej woli. Jednak były one dostępne aż do momentu, w którym Hussain został mianowany doradcą Białego Domu (więcej o tych wydarzeniach na: http://globalmbreport.org/?p=2350).

Dokumenty dotyczące sprawy Ziemi Świętej (Holy Land Trail) ujawniły, że założyciele i obecni liderzy CAIR byli w Bractwie Muzułmańskim częścią Komitetu ds. Palestyny. Ponadto identyfikowały tę organizację jako część Bractwa w Stanach Zjednoczonych. Ostatnio ukazał się wywołujący dyskusję wywiad, w którym wiceprzewodniczący egipskiego Bractwa Muzułmańskiego potwierdza powiązania CAIR z jego organizacją. Dochodzenie, którego wyniki opublikowano w GMBDR, ustaliło, że CAIR ma swoje korzenie w strukturach Hamasu w Stanach Zjednoczonych i że liderzy tej organizacji wstawiali się za niemal wszystkimi osobami oskarżonymi przez rząd Stanów Zjednoczonych o terroryzm, wielokrotnie nazywając te oskarżenia „wojną z islamem”. Publikacja z końca ubiegłego roku omawia ograniczoną relację między FBI a CAIR ze względu na obawy agencji o związki CAIR z Hamasem.

Dr Esposito forsował poglądy zgodne z doktryną Bractwa i w latach 90. zasłynął z powodu stwierdzeń, że islamski fundamentalizm był w rzeczywistości demokratyczny i nie stanowił zagrożenia dla Stanów Zjednoczonych. Dr Esposito ma wiele przeszłych lub obecnych powiązań z globalnym Bractwem Muzułmańskim oraz organizacjami Hamasu. Był członkiem rady Instytutu Islamskiej Myśli Politycznej (Institute of Islamic Political Thought) w USA, prowadzonego przez Azzama Tamimi, lidera Bractwa Muzułmańskiego w USA, często nazywanego rzecznikiem Hamasu. Współpracował z liderem globalnego Bractwa Muzułmańskiego Youssefem Qaradawim w komitecie kierowniczym Kręgu Tradycji i Postępu (Circle of Tradition and Progress) oraz był blisko związany ze Zjednoczonym Stowarzyszeniem na Rzecz Studiów i Badań (United Association For Studies and Research – USAR), częścią Komitetu ds. Palestyny działającego w ramach Bractwa Muzułmańskiego USA i będącego częścią wspierającej Hamas infrastruktury. W 2005 roku saudyjski książę Alwaleed Talal, wspierający finansowo globalne Bractwo Muzułmańskie, podarował 20 milionów dolarów dla Centrum Porozumienia Muzułmańsko-Chrześcijańskiego (Center for Muslim Christian Understanding) w Georgetown, prowadzonego przez dr. Esposito.

Jak podaje raport Instytutu Hudsona, Muzułmańskie Stowarzyszenie Północnej Ameryki (ISNA) wyrosło bezpośrednio z Bractwa Muzułmańskiego w USA. Organizacja posiada długą historię fundamentalizmu, antysemityzmu i popierania terroryzmu, a w ostatniej sprawie dotyczącej finansowania terroryzmu przez Holy Land Foundation została współoskarżoną w rezultacie oświadczenia rządu o „bliskiej relacji ISNA i NAIT z Bractwem Muzułmańskim, Komitetem ds. Palestyny i obrońcami w tej sprawie”. Chociaż to prawda, że ISNA ostatnio potępiła terroryzm, po raz pierwszy nazywając Hamas i Hezbollah po imieniu, nie przyznaje się do swojego wcześniejszego wspierania terroryzmu, a jak wskazuje raport Instytutu Hudsona, prawie wszyscy założyciele ISNA pozostają w niej aktywni, zaś sama organizacja utrzymuje bliskie relacje ze wszystkimi innymi elementami Bractwa Muzułmańskiego w USA. Wcześniejsza publikacja omawiała więzi między liderami ISNA, w tym Saafa Zarzoura, a Mosque Foundation w Bridgeview w Illinois, Hamasem i globalnym Bractwem Muzułmańskim. (db)

Na podstawie Global Muslim Brotherhood Daily Report

Tłumaczenie: JK
Źródło: www.familysecuritymatters.org

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign