Somalijska walka o władzę

Dżihad w Somali
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W walkach pomiędzy rebeliantami z ugrupowania Al-Szabab i siłami rządowymi podczas weekendu w stolicy Somalii Mogadiszu zginęło co najmniej 20 osób, a 30 zostało rannych

Dżihad w Somali
Dżihad w Somali

Z relacji mieszkańców stolicy wynika, że islamiści z Al-Szabab już od czterech dni próbują przebić się w kierunku pałacu prezydenckiego, jednak siły rządowe i żołnierze sił pokojowych Unii Afrykańskiej odpierają ich ataki.

– Ponad 20 osób zginęło, a wiele innych zostało rannych w sobotę i niedzielę – powiedział wiceszef jednej z organizacji broniących praw człowieka z Mogadiszu Ali Jasin Gedi. – Rząd i islamiści prowadzą między sobą ciężki ostrzał i pociski moździerzowe spadły na mieszkalne dzielnice miasta.

Według dyspozytora pogotowia w somalijskiej stolicy rannych zostało co najmniej 30 osób.

Wspierany przez kraje zachodnie słaby przejściowy rząd prezydenta Szejka Szarifa Ahmeda z pomocą wojsk Unii Afrykańskiej kontroluje jedynie niewielką cześć Mogadiszu, która niemal codziennie atakowana jest przez rebeliantów.

Więcej na: rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze