Snowden przyslużył się terrorystom?

2
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Zdaniem portalu news.investors.com były pracownik CIA Edward Snowden i pomagający mu lewicowy dziennikarz Glenn Greenwald pomagali islamistycznym wrogom Zachodu.

2

Ujawniając w najnowszym dokumencie zatytułowanym „Pod nadzorem: Spotkanie z muzułmańsko-amerykańskimi przywódcami, których szpiegowało FBI i NSA” nazwiska kilku muzułmańskich terrorystów, znajdujących się pod nadzorem obu agencji, Edward Snowden i Glenn Greenwald ostrzegli ich i narazili na niepowodzenie kluczowe śledztwa antyterrorystyczne.

Snowden oraz Greenwald – nota bene autor książki o nim – postarali się, aby pięciu przywódców amerykańskich muzułmanów postrzegano jako ofiary antymuzułmańskich uprzedzeń, zapominając o niezliczonych dowodach przemawiających na ich niekorzyść i o tym, że rząd otrzymał sądowe zezwolenie na inwigilacje tych osób.

Jednym z terrorystów będących celem FBI jest ścigany nakazem sądowym dyrektor wykonawczy Rady ds. Stosunków Amerykańsko-Islamskich (CAIR) w Waszyngtonie – ugrupowania określanego przez Greenwalda mianem niegroźnej „organizacji praw człowieka”, a przez FBI nazywanej „frontem Hamasu”. Departament Sprawiedliwości badał zaangażowanie tej organizacji w zbiórkę milionów dolarów dla palestyńskich terrorystów.

Sędzia federalny wydał nakaz zezwalający na uzyskanie dostępu do kont emailowych Nihada Awada, szefa CAIR. FBI wykazało, że Awad może być zaangażowany w „działalność przestępczą prowadzoną z ramienia zagranicznej siły”. Rząd nakazał Biuru odciąć się od CAIR i palestyńskich przywódców.

Greenwald tymczasem, przemawiając na bankietach organizowanych przez CAIR w celu zbiórki funduszy, zarabiał tysiącami dolarów. „Nie ma drugiej takiej organizacji, dla której chciałbym poświęcać swój czas, ani takiej, w której czułbym się jak w domu w tym samym stopniu, co w CAIR” – wyznał dziennikarz przed kapitułą CAIR w 2012 r., w San Francisco, zaledwie rok po tym, jak organizacja ta opublikowała plakat zachęcający muzułmanów do odmowy pomocy agentom FBI, starającym się odnaleźć terrorystów, którzy mogliby przeprowadzić kolejne ataki na wzór tych z 11 września 2001 r.

Greenwald dodał, że „cieszy się, że jest częścią wszystkiego, co CAIR robi i mogąc wspierać organizację jak tylko potrafi”.

Jego wsparcie polega między innymi na ingerowaniu w federalne śledztwa. Po tym, jak skontaktowali się z nim prawnicy CAIR, Greenwald uzyskał dostęp do utajnionych informacji skradzionych przez Snowdena i dostarczył je Awadowi wiedząc, że przywódca CAIR był obiektem jednego z kluczowych śledztw w sprawie terroryzmu.

Bohun, na podst. www.news.investors.com

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook