Ślady na zwłokach Kaddafiego zostały ukryte

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Sobota była drugim dniem, w którym można było oglądać zwłoki Muammara Kaddafiego w chłodni w Misracie, ale – jak informuje Reuters – zakryto ślady, które mogłyby być pomocne w ustaleniu jak zginął.

Zwłoki Kaddafiego leżą na materacu na podłodze chłodni, ale w odróżnieniu od poprzedniego dnia, kiedy setki osób ustawiały się w kolejce aby je zobaczyć, przykryto je kocem tak, że widoczna jest tylko głowa.

Co więcej, reporter Reutersa, który widział ciało, poinformował, że głowa Kaddafiego została przekręcona w lewo zakrywając wcześniej widoczną ranę od kuli koło jego lewego ucha.

Rana ta oraz inne na jego ciele mogłyby być pomocne w ustaleniu czy były dyktator Libii zginął podczas wymiany ognia w walce, czy został zastrzelony przez powstańców, którzy go pojmali.

Lokalny dowódca wojskowy w Misracie, gdzie przewieziono ciało Kaddafiego, powiedział zastrzegając sobie anonimowość, że „ogarnięci nadmiernym entuzjazmem” powstańcy wzięli sprawy w swoje ręce kiedy zobaczyli znienawidzonego dyktatora. – Chcieliśmy zachować go przy życiu, ale sytuacja wymknęła się spod kontroli – powiedział.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze