Skonfiskowano 37 milionów sztuk środków przeciwbólowych przeznaczonych dla terrorystów

Policja włoska skonfikowała w Genui około 37 milionów leków przeciwólowych, które z Indii przez Sri Lankę trafić miały do terrorystów ISIS w Libii. Lek o nazwie tramadol ma działanie nieco podobne do kokainy. Terroryści Państwa Islamskiego masowo stosują różne środki przeciwbólowe i pobudzające kiedy walczą. Również terroryści w Europie stosują takie środki: napastnicy, którzy zaatakowali paryską salę koncertową Bataclan zabijając 82 osoby w listopadzie 2015 byli pod wpływem środka pobudzającego o nazwie Captagan, który usuwa zmęczenie, głód i lęk.

Wartość na czarnym rynku skonfiskowanych leków wynosi około 75 milionów dolarów. Znaczna część tych pieniędzy trafiłaby do władz Państwa Islamskiego. (g)

Źródło: heatst.com

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom