Zatrzymać Katar

Katar
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print
Katar
Konferencja prasowa szefa Hamasu, Chaleda Meszala, w stolicy Kataru (lipiec 2014)

Oto oparte na analizie źródeł dossier Kataru i jego zaangażowania w działalność związaną z terroryzmem, niewolnictwem, ludobójstwem i handlem narkotykami.

Państwo terroru

 • Katar jest państwem najhojniej obecnie sponsorującym terroryzm na świecie. Sponsoruje i utrzymuje agresywne islamistyczne ruchy, od Al Kaidy, po Boko Haram, Hamas i ISIS (Państwo Islamskie), które terroryzują i mordują niewinnych ludzi.
 • Hamas, którego przywódca ma siedzibę w Doha, stolicy Kataru, otrzymuje większość funduszy z Kataru. Katarczycy także sfinansowali budowę przez Hamas systemu tuneli ułatwiającego przemyt i operacje terrorystyczne.
 • Khalid Sheikh Mohammed, architekt ataków z 11 września 2001, otrzymywał wynagrodzenie z katarskiego Ministerstwa Wody i Elektryczności. Mieszkał w Doha od 1992 do 1996 roku jako gość Abdallaha bin Khalid al-Thaniego, ówczesnego Ministra Spraw Religijnych. W końcu Emir Kataru przekazał KSM dyrektorowi CIA, George’owi Tenetowi.
 • Boko Haram, który zwrócił na siebie uwagę świata gdy porwał 276 nigeryjskich dziewcząt i sprzedał je jako seksualne niewolnice, został założony przez Katar jako „przedsięwzięcie zarobkowe”. Skarbnik organizacji, mauretański pełnomocnik, przebywa obecnie w Doha.
  Ludobójcze Państwo Islamskie, czyli ISIS, jest tworem Kataru. Według niemieckiego ministra: „Kto finansuje [ISIS]? Podpowiedź: Katar”.
 • Odkryto, że katarski ambasador w Libii rekrutuje libijskich dżihadystów, aby przyłączyli się do ISIS.
  Katar jest jedynym krajem otwarcie przyjmującym Bractwo Muzułmańskie, uznawane przez wiele państw, takich jak Izrael czy Egipt, za organizację terrorystyczną. Sieć TV Al-Jazeera w Doha jest domem dla duchowego przywódcy Bractwa, Yusufa al-Qaradawiego, zwolennika terroryzmu.

Państwo ludobójstwa

Armia Państwa Islamskiego, ISIS, jest kombinacją Islamskiego Państwa Iraku i syryjskich buntowników (którzy wciąż są wspierani przez USA). Islamskie Państwo Iraku było irackim odgałęzieniem Al-Kaidy – jak pokazano powyżej, wspieranej przez Katar – a syryjscy buntownicy są również wspierani przez Katar. Obecnie Państwo Islamskie popełnia masowe zbrodnie w Iraku i Syrii, na skalę i z zastosowaniem metod przypominających te stosowane w Trzeciej Rzeszy.

 • New York Times donosi, że broń przeznaczoną dla “umiarkowanych buntowników” Katar przekierował dla ekstremistów.
 • Boko Haram, utworzony przez Katar, ostatnio zawarł przymierze (bayah) z Państwem Islamskim. Al-Kaida na Półwyspie Arabskim (AQAP) także ostatnio zawarła przymierze z Państwem Islamskim.  Ostatnie odrodzenie się AQAP jest powiązane z “wpłatami okupów” za porwanych, a wiele z tych wpłat pochodzi z Kataru. Należy uznać te wpłaty za przykrywkę dla finansowania AQAP.
 • ONZ uznała Państwo Islamskie winnym zbrodni wojennych. Rutynowo dokonują oni masowych morderstw chrześcijan, nieprawomyślnych muzułmanów i innych mniejszości etnicznych, takich jak zdziesiątkowana społeczność Jazydów w północnym Iraku. Ucinanie głów i ukrzyżowania są dla tych barbarzyńskich zdobywców rutyną.
 • Nawet małe dzieci są dla Państwa Islamskiego obiektem eksterminacji i ścinania głów.

Państwo narkotyków

Katarskie finansowanie i wspieranie islamistycznych grup terrorystycznych jest przykrywką dla innego aspektu tych relacji: handlu narkotykami. Boko Haram i Taliban, oba ugrupowania bezpośrednio związane z Katarem, są międzynarodowymi przemytnikami narkotyków, z heroiną i kokainą włącznie. W tym świetle katarskie wsparcie dla tych grup jest zarówno inwestycją finansową jak i zaangażowaniem dla wsparcia dominacji islamistów.

 • “Przedsięwzięcie zarobkowe”, Boko Haram, jest zaangażowane w przemyt do Europy kokainy, którą do Afryki dostarczają kartele z Ameryki Południowej .
 • Ostatnio odkryto, że Boko Haram współpracuje z niesławnym szefem podziemia Dawoodem Ibrahimem, nawet w odległych Indiach. Ibrahim, który ogłosił, że do 30% jego dochodów ma związek z terroryzmem, znajduje się pod ochroną pakistańskiej agencji wywiadowczej ISI.
 • Katar niechlubnie udzielił schronienia „talibańskiej piątce” przywódców, zwolnionych z Guantanamo w ramach wymiany za Bowe’a Bergdahla, posiadający “ambasadę” w Doha, jest znany z uprawy opium, z którego produkuje heroinę. Rok  2013 był rekordowy dla produkcji opium w Afganistanie.
 • Katar zawarł strategiczne partnerstwo z pakistańską agencją ISI, która szmugluje heroinę dla Talibanu.
 • Międzynarodowy port lotniczy w Doha stał się w ostatnich latach bazą przeładunkową dla narkotyków. Katar finansował i prawie na pewno czerpał zyski z ich związków z przemycającymi narkotyki grupami islamistycznymi powiązanymi z pakistańskim ISI i Dawoodem Ibrahimem.

Państwo niewolnictwa

Katar wykorzystuje pracę imigrantów do tego stopnia, że są oni uważani za niewolników naszych czasów. Chociaż dochód na głowę statystycznego obywatela jest tam najwyższy na świecie, to w czasach boomu budowlanego w Doha, pracownicy z takich krajów jak Nepal czy Indie pracują w strasznych warunkach za mniej niż 1 dolar za godzinę.

 • Szacuje się, że w Katarze pracuje około 1.4 milliona nie będących obywatelami imigrantów z takich krajów jak Indie, Nepal, Sri Lanka.
 • Według zasad systemu sponsorskiego Kalafa, zagraniczni pracownicy nie mogą zmienić pracy i często odmawia się im prawa opuszczenia kraju. Paszporty pracowników są często nielegalnie przejmowane przez władze.
 • W wielu przypadkach ci pracownicy nie otrzymują zapłaty przez kilka miesięcy, czasem nawet do roku. Najbogatsze państwo na świecie, w którym 17% obywateli jest milionerami, odmawia pracownikom ich marnej zapłaty.
 • Jedno z przeprowadzonych dochodzeń wykazało, że pracownicy śpią po ośmiu w pokoju, mają brudną wodę do picia, obskurne nieskanalizowane toalety i nie mają pryszniców. Ponadto imigranci są często brutalnie traktowani w pracy.
 • Szacuje się, że w trakcie przygotowań do Mistrzostw Świata 2022 w piłce nożnej około 4000 imigrantów umrze budując stadiony lub inne związane obiekty. Ta liczba dwukrotnie przewyższa liczbę osób zabitych w ostatnim konflikcie między Izraelem a Strefą Gazy i 25 razy ilość dzieci, które zginęły budując tunele terrorystyczne Hamasu (160)

EMB, na podst. www.stopqatarnow.com

Petycja: http://www.stopqatarnow.com/p/petition.html

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze