Serial o muzułmanach traci reklamodawców

muslim
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Emitowany przez stację TLC program reality show „All-American Muslim”, przedstawiający życie muzułmanów w pozytywnym świetle znalazł się pod ostrzałem krytyków.

Przynajmniej jeden z reklamodawców wycofał się z projektu. Gigant rynku sprzętu komputerowego, Lowe’s, wycofał swoje reklamy z programu po apelu ze strony Florida Family Association.

„Program pokazywał tylko muzułmanów, którzy żyją jak przeciętni ludzie, pomijając kompletnie tych wyznawców Mahometa, których poglądy zagrażają wolnościom i tradycyjnym wartościom, którym wierna pozostaje większość Amerykanów”, tłumaczy Florida Family Association. „Nie ma wątpliwości, że ten program ma na celu zmanipulowanie Amerykanów tak, żeby zignorowali zagrożenie dżihadem i uwierzyli, że poruszanie tej kwestii godziłoby w tych miłych ludzi z programu.”

Organizacja przedstawiła list napisany przez przedstawiciela Lowe’s, w którym uzasadnia swoją decyzję wycofania się z udziału w programie: „Nadal będziemy reklamować się na antenach różnych kanałów, w tym TLC, są jednak takie programy, które nie spełniają kryteriów naszej firmy. Wyżej wspominany show również się do nich zalicza. Nie będziemy już puszczać naszych reklam w tym paśmie”. Florida

Family Association sugeruje, że Home Depot i Sweet’n Low wystraszyły się, mimo iż według zapewnień obu firm wykupiły one zaledwie po jednej reklamie. Podsumowując wyniki kampanii, okazuje się, że aż 65 firm wycofało się z reklamowania za pośrednictwem programu o muzułmanach.

Do akcji wkroczył także American-Arab Anti-Discrimination Committee wzywając swoich członków do udzielenia poparcia programowi i nawiązania kontaktu z Lowe’s. „Niestety korporacje takie jak Lowe’s poddały się idiokracji takich śmieciowych kampanii organizowanych przez ugrupowania, którym brak wiarygodności i podstaw prawnych, i które oparte są na zasadach bigoterii i rasizmu nawiązujących do haniebnego okresu w historii tego kraju”, oznajmił komitet.

Rzecznik prasowy TLC nie skomentował protestu, podkreślił jedynie, że stacja „popiera show „All-American Mulim” i odnotowuje duże poparcie dla tego projektu.”(p) Tłumaczenie GB

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook