Sepp Blatter uraził wielu ludzi swoją wypowiedzią

Egzekucja gejów w Iranie
| 47 komentarzy|
image_pdfimage_print

Środowiska homoseksualne są oburzone wypowiedzią prezydenta FIFA Seppa Blattera, który powiedział, że podczas piłkarskich mistrzostw świata w Katarze w 2022 roku „geje powinni powstrzymać się od aktywności seksualnej”.

„Powiedziałbym, że powinni powstrzymać się od wszelkiego rodzaju aktywności seksualnej” – powiedział z uśmiechem Blatter podczas zebrania FIFA w Johannesburgu. W ten sposób odniósł się do zasad islamu i prawa katarskiego, według którego praktyki homoseksualne są nielegalne.

„To bardzo niefortunna wypowiedź, która uraziła wielu ludzi” – powiedział Juris Lavrikovs, dyrektor ds. komunikacji w ILGA Europe, związku działającym w obronie gejów i lesbijek.

Egzekucja gejów w Iranie
Egzekucja gejów w Iranie

„Myślę, że teraz powinno się pojawić zdecydowane oświadczenie odcinające od tego stanowiska, zamiast chować się za mglistymi komentarzami. Mówimy o podstawowych prawach człowieka, które w tym przypadku są łamane – dodał Lavrikovs. – To nie jest żart. Dla wielu ludzi to sprawa życia i śmierci. Katar i ponad 70 krajów islamskich wciąż srodze napiętnują związki homoseksualne, a wiele z tych przypadków kończy się karą śmierci”.

Więcej na: interia.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook