Senator: polityka USA na Bliskim Wschodzie nie działa

image001
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

image001

Senator Lindsey Graham ostrzegł “kompletnie oderwanego od rzeczywistości” prezydenta Obamę, że “jego nienawiść do Netanyahu przesłoniła mu trzeźwy osąd sytuacji”.

Republikański senator zabrał głos w dyskusji na temat relacji USA-Izrael oraz ostatnich raportów w których szef personelu w Białym Domu Dennis McDonough oznajmił, że „50-letnia okupacja” Zachodniego Brzegu i Palestyny musi się skończyć.

Graham zauważył, że „ostatnim razem, kiedy Izrael się wycofał, było to opuszczenie Strefy Gazy. Wykorzystali to terroryści z Hamasu zajmując teren i wystrzeliwując 10 000 rakiet na Izrael. Obecnie retoryka szefa personelu USA użyta do opisu naszych przyjaciół w Izraelu niczym nie różni się od retoryki organizacji terrorystycznej”.

Senator zapytał, jak ktokolwiek może być tak głupim, żeby myśleć, że Izrael powinien wycofać się teraz z tego obszaru zamieniając tym samym obszar Judei i Samarii w drugą Gazę. Ostrzegł, że Kongres nie pozwoli ONZ definiować procesu pokojowego pomiędzy Izraelem a Palestyńczykami. Komentując politykę USA w stosunku do Iranu stwierdził, że w czasie, kiedy Ameryka zabiega o porozumienie, irańscy przywódcy wznoszą okrzyki „Śmierć Ameryce”. Ostrzegł też Obamę: „Niech się pan obudzi i zmieni swoją politykę zanim podpali pan cały świat”.

„Panie prezydencie Obama i panie szefie personelu, wasza polityka zagraniczna nie działa. To co robicie na Bliskim Wschodzie nie działa. Wszystko tylko pogarszacie. A teraz dolewacie oliwy do ognia. Mam nadzieję, że nastąpi poprawa w działaniach Białego Domu, że retoryka nie posunie się dalej, niż ma to miejsce dzisiaj, że nastąpi przewartościowanie i przestaniemy nazywać Izrael okupantem”.

Graham zwrócił się także do Izraela: „Róbcie to, co musicie, żeby obronić państwo żydowskie”. Na zakończenie zapytał, co zrobiliby Amerykanie gdyby pod bokiem mieli organizację terrorystyczną wystrzeliwującą rakiety w USA i próbującą zabijać amerykańskie dzieci.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

„Czy Ameryka podejmowałaby tak samo ograniczone działania, jak Izrael? Wątpię w to. Dlatego proszę to zgromadzenie, żeby wczuło się w sytuację Izraelczyków i zrozumiało dlaczego ta retoryka jest tak obraźliwa i zazwyczaj była zarezerwowane dla organizacji terrorystycznych, a nie dla przywódcy wolnego świata.”

Severus Snape na podstawie: http://jerusalemchannel.tv/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook