Sędzia zbeształ islamskiego ekstremistę

court_69
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

W kontekście ostatnich rozruchów w Wielkiej Brytanii poniższa informacja brzmi trochę jak „bajka o żelaznym wilku”, publikujemy jednak ten tekst, ponieważ kontrast pomiedzy jego wymową a tym, co się obecnie dzieje, jest uderzający.

(red).

* * *

Angielski sędzia  przypuścił zjadliwy słowny atak na muzułmańskiego ekstremistę, nazywając go „złym ptakiem, kalającym własne gniazdo”, będącym „znaczącym zagrożeniem” dla ustroju demokratycznego.

Skazując go na 12 lat więzienia, sędzia Royce powiedział, że ten wyrok należy traktować jako „głośne i wyraźne” ostrzeżenie: Wielka Brytania nie będzie tolerować ekstremistów głoszących nienawiść i przemoc. 24-letni Ahmad, który nawoływał muzułmanów do mordowania posłów popierających wojnę w Iraku, jest pierwszą osobą uznaną za winną podżegania do nienawiści religijnej w ramach nowego prawa, zakazującego publikacji materiałów namawiających do przemocy. Specjalista od komputerów z Wolverhampton zachęcał innych by „wznieśli nóż dżihadu”, zaraz po tym jak muzułmańska ekstremistka została skazana na karę więzienia za próbę zamordowania posła Partii Pracy w czasie jego kampanii wyborczej,

Sędzia powiedział Ahmadowi: „Chcesz być pełnoprawnym obywatelem brytyjskim, ale popierasz zupełnie inne wartości niż te, które obowiązują w naszym kraju.Zostałeś ptakiem, który kala własne gniazdo, chcesz uderzać najmocniej jak tylko można w samo serce naszego systemu”

Dowództwo oddziałów antyterrorystycznych policji jest zadowolone z tak wysokiego wyroku, który ich zdaniem powinien stanowić przestrogę dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób namawiają do przemocy. Ahmad został skazany na podstawie prawa zakazującego publikacji materiałów mających na celu wzniecanie nienawiści religijnej.W internecie nazwał 21-letnią studentkę Roshonarę Choudhry bohaterką popierając jej atak nożem na polityka Stephena Timmsaw maju zeszłego roku. Dzień po tym wydarzeniu, na amerykańskiej stronie RevolutionMuslim.com, Ahmad zamieścił płomienną wypowiedź nawołującą do pójścia w jej ślady i do zabijania polityków popierających wojnę w Iraku. Opublikował pełną listę posłów i przekazał link do strony zawierających ich dane personalne. Zasugerował, że spotkania z wyborcami będą dobrym miejscem do ataku. Podał nawet adres strony supermarketu sprzedającego tanie noże i namawiał do używania ich w atakach.Opublikował również pisma muzułmańskie, dodając, że obowiązkiem każdego muzułmanina jest kontynuowanie dżihadu przemocą oraz zostanie męczennikiem za wiarę. Na końcu oferował modlitwy za wojowników dżihadu w Iraku, Afganistanie, Pakistanie i „w parlamencie”. Na Facebooku zaś napisał: „Nasza siostra zawstydziła nas, mężczyzn. To my powinniśmy się tak zachować”. Opublikował też link do filmu na portalu YouTube, w którym mówi: „Moja wiadomość dla Zachodu. Wszyscy zginiecie.”

Na swojej stronie dodał: „Roshonara Choudhry jest bohaterką. Należy ją uwolnić i odznaczyć medalem walki za sprawiedliwość”. Strona internetowa ekstremisty została szybko zamknięta. Ahmad powiedział potem policji, że żałuje iż „dał się ponieść emocjom” a jego komentarze były „ironiczne”.

Ahmad stał się wyznawcą radykalnej ideologii już jako nastolatek, kiedy został członkiem obecnie zakazanej organizacji al-Muhajiroun. Jego obrońca powiedział, że rodzina Ahmada, której niektórzy członkowie przyszli na ostateczną  rozprawę, nie jest religijna i że nie był on indoktrynowany przez najbliższych. Urodzony w Warwickshire, Ahmad posiada zarówno brytyjski, jak i pakistański paszport i w momencie aresztowania pracował dla firmy ubezpieczeniowej w Telford.

Skazując Ahmada w Bristol, sędzia Royce powiedział: „Politycy często muszą stanąć twarzą w twarz z trudnymi sytuacjami. Nie zawsze potrafią sobie z nimi dobrze poradzić. Czasami muszą znieść poważną krytykę, która jest częścią systemu demokratycznego. To samo można powiedzieć o bankierach, magnatach prasowych i sędziach. Ważne jest, aby mogli prowadzić kampanie wyborcze bez wiszącej nad nimi groźby śmierci z rąk nożownika. Ty zamierzałeś zaatakować samo serce naszej demokracji i jeśli nasi politycy mają się obawiać takich jak ty, to ten wyrok musi stanowić jasne i głośne przesłanie, że kraj nasz nie będzie tolerował gróźb kierowanych pod jego adresem. Pan Timms cierpiał z powodu rozległych ran zadanych mu podczas pracy w jego okręgu wyborczym East Ham. Choundhry, która pchnęła go piętnastocentymetrowym nożem kuchennym w brzuch, była pod wpływem radykalnych nawoływań mieszkającego w Jemenie kaznodziei oraz szefa Al.-Kaidy Anwara al-Awlakiego”.

Timms później namawiał do bardziej skrupulatnej kontroli stron internetowych prowadzonych przez ekstremistów, by chronić innych „wrażliwych młodych ludzi” przed „pójściem tą samą drogą”. Inspektor Kenny Bell z antyterrorystycznej jednostki policji w West Midlands dodał, że wysoki wyrok sądu podkreśla, że działalność ekstremistów nie będzie w Wielkiej Brytanii tolerowana. Dodał: „Ten wyrok to bardzo ważna wiadomość do każdego, kto rozważa używanie internetu jako miejsca publikacji swoich ekstremalnych ideologii zachęcających innych do używania przemocy.”(p)

Tłum.Brok
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2020317/Islamic-extremist-internet-posts-inspired-woman-stab-MP-Stephen-Timms-jailed-12-years.html

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook