Sędzia w sprawie Fort Hood odsunięty od sprawy

Nidal Hasan
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Wojskowy sąd apelacyjny odrzucił zarządzenie sędziego, żeby przymusowo ogolić podejrzanego w sprawie strzelaniny w Fort Hood i odsunął sędziego od sprawy.

The U.S. Court of Appeals for the Armed Forces (Sąd Apelacyjny Stanów Zjednoczonych dla Sił Zbrojnych) orzekł, że sędzia, pułkownik Gregory Gross, nie był bezstronny w sprawie majora Nidala Hasana, której przewodniczył. Hasan stanie w obliczu kary śmierci jeśli zostanie skazany za strzelaninę w jednostce wojskowej w Teksasie w roku 2009, w której zabił 13 osób i zranił ponad 20.

Nidal Hasan

Hasan wniósł apelację po tym, gdy Gross zarządził, że oskarżony musi się ogolić lub zostać przymusowo ogolony zanim stanie przed sądem wojskowym. Hasan twierdzi, że religia muzułmańska zobowiązuje go do noszenia brody. Zarost na twarzy narusza wojskowe przepisy, jednak sąd apelacyjny stwierdził, że to dowództwo, a nie sąd, ustala zasady dotyczące golenia i wyglądu żołnierzy.

Jedna z ofiar strzelaniny w Fort Hood jest niezadowolona z decyzji sądu. Kimberly Munley, były urzędnik cywilny, który został kilkakrotnie postrzelony, gdy próbował zatrzymać Hasana, wydał oświadczenie krytykujące decyzję sądu apelacyjnego.

Tłumaczenie: Sy

Źródło: http://www.familysecuritymatters.org/publications/detail/us-judge-refuses-to-submit-to-islamic-lawso-he-is-removed-from-the-ft-hood-massacre-case?f=must_reads#ixzz2EJnC15Zh

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook