Sędzia w sprawie Fort Hood odsunięty od sprawy

Nidal Hasan
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Wojskowy sąd apelacyjny odrzucił zarządzenie sędziego, żeby przymusowo ogolić podejrzanego w sprawie strzelaniny w Fort Hood i odsunął sędziego od sprawy.

The U.S. Court of Appeals for the Armed Forces (Sąd Apelacyjny Stanów Zjednoczonych dla Sił Zbrojnych) orzekł, że sędzia, pułkownik Gregory Gross, nie był bezstronny w sprawie majora Nidala Hasana, której przewodniczył. Hasan stanie w obliczu kary śmierci jeśli zostanie skazany za strzelaninę w jednostce wojskowej w Teksasie w roku 2009, w której zabił 13 osób i zranił ponad 20.

Nidal Hasan

Hasan wniósł apelację po tym, gdy Gross zarządził, że oskarżony musi się ogolić lub zostać przymusowo ogolony zanim stanie przed sądem wojskowym. Hasan twierdzi, że religia muzułmańska zobowiązuje go do noszenia brody. Zarost na twarzy narusza wojskowe przepisy, jednak sąd apelacyjny stwierdził, że to dowództwo, a nie sąd, ustala zasady dotyczące golenia i wyglądu żołnierzy.

Jedna z ofiar strzelaniny w Fort Hood jest niezadowolona z decyzji sądu. Kimberly Munley, były urzędnik cywilny, który został kilkakrotnie postrzelony, gdy próbował zatrzymać Hasana, wydał oświadczenie krytykujące decyzję sądu apelacyjnego.

Tłumaczenie: Sy

Źródło: http://www.familysecuritymatters.org/publications/detail/us-judge-refuses-to-submit-to-islamic-lawso-he-is-removed-from-the-ft-hood-massacre-case?f=must_reads#ixzz2EJnC15Zh

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze