Schäuble: uczmy się od muzułmanów tolerancji i gościnności.

Minister finansów w gabinecie Angeli Merkel Wolfgang Schäuble (CDU) znowu trafił na czołówki niemieckich mediów.

Polityk, który przed rokiem zasłynął stwierdzeniem, że migranci uchronią Europę przed degeneracją i kazirodztwem, https://euroislam.pl/schauble-migranci-uchronia-niemcy-przed-kazirodztwem/ teraz apeluje do swoich rodaków, by uczyli się od muzułmanów tolerancji i gościnności.

Niemieccy internauci nie kryją oburzenia wypowiedzią ministra, który na antenie publicznego radia Deutschlandfunk, tuż po krwawym zamachu w Manchesterze wychwalał islam i jego wartości.

Polityk rządzącej CDU, dwa dni po krwawej jatce zgotowanej przez islamistów uczestnikom koncertu gwiazdy pop Ariany Grande powiedział do Niemców: „Rosnąca liczba muzułmanów w naszym kraju może być pomocna dla chrześcijan, a także wszystkich innych ludzi, by się wiele nauczyć od wyznawców islamu , zwłaszcza w obszarze wartości ogólnoludzkich”. Do takich głównych wartości urzeczywistnionych w islamie zaliczył Schäuble, który sam jest protestantem, tolerancję i gościnność.

W jego przekonaniu, kto dziś zaprzecza, że islam jest częścią Republiki Federalnej, ten nie nadaje się do polityki, gdyż rozmija z niemiecką rzeczywistością. Minister finansów zaznaczył, że konieczny jest tylko lepszy dialog z muzułmanami, by pomóc im lepiej funkcjonować w istniejących w Niemczech ramach prawnych.

Dziś od rana wypowiedź Wolfganga Schäuble jest obiektem kpin i ostrych komentarzy wielu internuatów. „Po wydarzeniach ostatniego tygodnia jak i ostatnich dwóch lat przekonywanie, że postępująca islamizacja Niemiec stanowi szansę dla naszego kraju, brzmi jak obelga. Brak mi słów” … skomentował popularny blogger David Berger, który wypowiedzi ministra poświęcił obszerny krytyczny tekst. „Islam i tolerancja?” – pytał sarkastycznie inny użytkownik FB Mirko Bochmann. „To tak jakby wegetarianina wysyłać po nauki do rzeźnika. Jak faktycznie wygląda ta tolerancja przybyszów z krajów muzułmańskich, wystarczy sobie tylko każdego ranka poczytać nagłówki prasowe”.

Z Kolonii Agnieszka E. Wolska

Źródła:
David Berger blogg https://philosophia-perennis.com/
Deutschlandfunk http://www.deutschlandfunk.de/

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign