Saudyjskie wybryki

Majed Abdulaziz Al-Saud z Barackiem Obamą
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Abdel Mohsen Bin Walid Bin Abdulaziz oraz cztery inne osoby zostali zatrzymani na lotnisku w Bejrucie podczas „próby przemycenia około dwóch ton tabletek Fenetyliny oraz pewnej ilości kokainy”.

Była to największa próba przemytu w historii tego lotniska.

Uważa się, że Fenetylina podsyciła konflikt w Syrii. Generowała miliony dolarów zysku dla krajowych producentów oraz była używana przez walczących, żeby dłużej utrzymać sprawność bojową. Prawdopodobnie używają jej także bojówkarze Państwa Islamskiego. Była używana przez wojska Saddama Husajna.

Narkotyki były zapakowane w walizki w oczekiwaniu na załadunek do prywatnego samolotu lecącego do Arabii Saudyjskiej. Portem docelowym samolotu przewożącego 40 walizek Fenetyliny był Rijad. Pięciu obywateli Arabii Saudyjskiej zostało zatrzymanych celem przesłuchania przez libańską służbę celną. Nieznany pozostaje adresat przesyłki.

Próba przemytu nastąpiła niedługo po tym, jak libańskie służby udaremniły przerzut 15 milionów tabletek Fenetyliny ukrytych w kontenerach z kukurydzą w porcie w Bejrucie.

Majed Abdulaziz Al-Saud z Barackiem Obamą
Majed Abdulaziz Al-Saud z Barackiem Obamą

Nie jest to pierwszy raz, kiedy członkowie saudyjskiej rodziny królewskiej popełniają przestępstwa na terenach krajów, w których przebywają. We wrześniu tego roku Majed Abdulaziz Al-Saud został aresztowany w USA pod zarzutami przestępstw seksualnych. Sąsiedzi mieszkający nieopodal wynajmowanej przez Al-Sauda posiadłości w Beverly Hills wezwali policję, gdy zobaczyli zakrwawioną kobietę wzywającą pomocy i próbującą uciec przez dwu i pół metrowy mur otaczający rezydencję. Po przybyciu na miejsce policja przesłuchała 20 osób, a Al-Saud został aresztowany. Postawiono mu zarzuty napaści seksualnej, pobicia oraz bezprawnego przetrzymywania. Zwolniono go po wpłaceniu kaucji w wysokości 300 000 dolarów. Miał stawić się w sądzie 19 października, ale opuścił USA, prawdopodobnie prywatnym samolotem i wrócił do Arabii Saudyjskiej, z którą Ameryka nie ma podpisanej umowy ekstradycyjnej.

Policja dysponuje zeznaniami w sumie czterech kobiet, które były przetrzymywane i wykorzystywane w rezydencji Saudyjczyka. Opisały one jego zachowanie jako „ekstremalne”, „szokujące” i „odrażające”. Policja spodziewa się większej ilości skarg od poszkodowanych kobiet w najbliższym czasie.

Listę ostatnich wybryków członków saudyjskiej rodziny królewskiej zamyka Szejk Khalid bin Hamad Al Thani. Był przesłuchiwany przez policję w Beverly Hills w styczniu, po tym jak kamery zarejestrowały jego żółte Ferrari, które pędziło ulicami ignorując znaki stopu i przejścia dla pieszych. Al Thani, dobrze znany w międzynarodowym świecie wyścigów, zaprzeczył jakoby to on prowadził samochód, po czym zasłaniając się immunitetem dyplomatycznym opuścił Stany.

Severus Snape na podstawie:
http://www.express.co.uk/
http://www.dailymail.co.uk/
http://www.dailymail.co.uk/
http://www.theguardian.com/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook