Saudyjski monarcha żąda od ONZ poparcia dla cenzury

Saudi Arabia flag
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Król Arabii Saudyjskiej Abdullah bin Abdulaziz zażądał od ONZ uchwalenia rezolucji potępiającej znieważanie religii monoteistycznych po fali protestów przeciwko filmowi „Niewinność muzułmanów”. 

„Żądam uchwalenia rezolucji ONZ potępiającej wszystkie kraje i ugrupowania znieważające religię i proroków”, powiedział król na spotkaniu z dostojnikami religijnymi i przywódcami delegacji biorących udział w pielgrzymce do Mekki (hadżdż). „Obowiązkiem naszym i każdego muzułmanina jest ochrona islamu i proroków.”

Niskobudżetowy film „Niewinność muzułmanów” wywołał w świecie muzułmańskim falę krwawych protestów skierowanych przeciwko amerykańskim ambasadom, szkołom, a nawet sieciom barów szybkiej obsługi. Arabia Saudyjska zagroziła zakazaniem kanału YouTube, jeśli Google nie zablokuje Saudyjczykom dostępu do filmu. YouTube uniemożliwił więc dostęp do filmu również użytkownikom w Arabii Saudyjskiej.

Król wezwał też do „zjednoczenie narodu islamskiego, odrzucenia podziałów w obliczu zagrożenia ze strony zewnętrznych wrogów” i do dialogu między muzułmanami: „Dialog sprzyja umiarkowaniu i kładzie kres konfliktom oraz ekstremizmowi”. „Ośrodek dialogu międzywyznaniowego, którego utworzenie zapowiedzieliśmy w Mekce, niekoniecznie oznacza osiągnięcie porozumienia w kwestiach wiary, ale ma na celu złagodzenie podziałów i zapoczątkowanie pokojowego współistnienia różnych odłamów islamu”, dodał król, który w sierpniu zaproponował utworzenie centrum dialogu między różnymi odłamami islamu w Rijadzie.

Rol, na podst.: http://www.france24.com/en/print/5364567?print=now

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze