Saudyjski dziennikarz: 11 września to robota Al-Kaidy

Zamachy 11 września
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Publikujemy fragmenty wypowiedzi dziennikarza saudyjskiego Dżamala Khaszoggiego, która została zamieszczona w Internecie 26 lipca 2013 r. Data wywiadu nieznana.

Osoba z widowni: Czy Żydzi byli zamieszani w wydarzenia w World Trade Center? Czy to prawda, że wielu Żydów nie przyszło tego dnia do pracy? Czy rzeczywiście zostało to dokonane przez tak zwaną „Al-Kaidę”?

Dżamal Khaszoggi: Tak to zostało dokonane przez Al-Kaidę i dowodem na to jest, że sama Al-Kaida to powiedziała. Dlaczego mamy odmawiać tym ludziom ich jak dotąd największego osiągnięcia? Oni są z tego dumni, dlaczego więc mamy obrabować ich z tego „osiągnięcia”, które przeszło do historii?

Jeśli chodzi o opowieść o 40 Żydach [którzy nie przyszli do pracy] pamiętam, że kiedy pracowałem w Arab News, otrzymaliśmy tę informację, która przyszła, przykro mi to powiedzieć, z saudyjskiej agencji informacyjnej. Odmówiłem opublikowania jej. Powiedziałem, że ta wiadomość jest nielogiczna i ktokolwiek ją wysłał jest nieodpowiedzialny.

Zamachy 11 września
Zamachy 11 września

Naprawdę jest niedorzeczne mówienie, że 40 lub 50 Żydów zebrało się i uzgodniło – [naśladując rozmowę telefoniczną] “Menachem, nie idź dzisiaj do pracy, bo coś się zawali…”, niemniej odkrył to nikt inny jak Al-Manar TV [Hezbollahu].

Wtedy zaczęliśmy przekazywać sobie tę historię jeden drugiemu i doszło do tego, że nawet nasza agencja informacyjna nierozważnie o niej poinformowała, a niektórzy ludzie chcieli drukować to w naszych gazetach… To był błąd. Także organa oficjalne popełniają błędy. […]

Źródło: http://www2.memri.org/bin/polish/articles.cgi?Page=archives&Area=sd&ID=SP544013

Tłumaczenie Małgorzata Koraszewska, Racjonalista.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze