Saudyjczycy wpisali Bractwo na listę terrorystów

Jeszcze w zgodzie: król Abdullah i prezydent Egiptu Morsi, członek Bractwa
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Król Arabii Saudyjskiej Abdullah dodał w piątek. 7 marca, Bractwo Muzułmańskie do listy organizacji terrorystycznych.

Jeszcze w zgodzie: król Abdullah i prezydent Egiptu Morsi, członek Bractwa
Jeszcze w zgodzie: król Abdullah i prezydent Egiptu Morsi, członek Bractwa

Według byłego zastępcy szefa policji, Carla LaRosy, byłego doradcy ds. policyjnych szkolącego funkcjonariuszy na Bliskim Wschodzie, rządowa lista nielegalnych grup zawiera wspierany przez Iran Hezbollah i dwie grupy, które obecnie walczą z syryjskim dyktatorem Baszszarem al-Assadem – Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie (ISIL, zwane wcześniej irakijską Al-Kaidą), a także powiązane z Al-Kaidą syryjskie ugrupowanie Front Obrony Ludności Lewantu (Dżabhat an-Nusra).

Zdaniem LaRosy, saudyjska rodzina królewska, jej ochrona i zwierzchnicy sił policyjnych wyrażali ubolewanie, że obywatele Królestwa wyjeżdżają do Syrii, żeby przyłączyć się do dowodzonych przez islamistów sił rebelianckich. Król Abdullah ogłosił również, że Saudyjczycy zaangażowani w syryjską rebelię mają dwa tygodnie na opuszczenie Syrii i powrót do domu. W innym razie nałożone zostaną na nich drakońskie kary za przynależność do organizacji terrorystycznych.

Według informacji podanych przez lokalną agencję prasową SPA, saudyjski władca ostrzegł podwładnych, że członkostwo w którejkolwiek z tych grup zostanie surowo ukarane, a wsparcie materialne dla terrorystów, uznane za zdradę.

1 lutego 2014 roku w Arabii Saudyjskiej weszła w życie rządowa ustawa zwalczająca terroryzm. Saudyjskie prawo definiuje terroryzm jednostek lub ugrupowań jako „działania pośrednio lub bezpośrednio naruszające porządek publiczny, bezpieczeństwo i stabilizację państwa lub zagrażające jedności kraju”.

Tłumaczenie: cc Syty
Źródło: www.examiner.com

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook