Saudyjczycy chcą narzucić Norwegii cenzurę

Publiczna chłosta w Arabii Saudyjskiej
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Arabia Saudyjska chce, żeby w Norwegii zakazana została wszelka krytyka religii i proroka Mahometa. 

Publiczna chłosta w Arabii Saudyjskiej
Publiczna chłosta w Arabii Saudyjskiej

Stanowisko to zostało zaprezentowane podczas odbywającego się w Norwegii United Nation’s Universal Periodic Review (UPR). UPR to proces, podczas którego ONZ robi przegląd wyselekcjonowanych krajów członkowskich w kontekście przestrzegania przez nie praw człowieka.

Saudyjczycy oskarżyli rząd norweski o niepodejmowanie w kraju wystarczających działań dla powstrzymania krytyki proroka Mahometa, oraz o to, że Norwegii nie udaje się ochronić obywateli muzułmańskich, pomimo „permanentnych ataków nienawiści” skierowanych w ich stronę.

Arabia Saudyjska znana jest na świecie jako jeden z krajów o najbardziej nietolerancyjnym podejściu do wolności religijnej, oraz poważnie naruszających prawa człowieka. Według niezliczonych represyjnych przepisów prawnych, homoseksualizm jest przestępstwem karanym śmiercią, kobiety nie mogą prowadzić samochodu i przypisane są do mężczyzn, na zasadach średniowiecznego systemu męskiej opieki. Kilka tygodni temu,

Arabia Saudyjska ogłosiła serię praw, które zdefiniowały ateistów jako terrorystów.
W ubiegłym roku Raif Badawi, bloger i założyciel strony internetowej Free Saudi Liberals, został skazany przez sąd w Jeddah na 600 batów i 7 lat więzienia za obrażanie islamu.

Próba Arabii Saudyjskiej uczynienia w Norwegii krytyki religii i Mahometa nielegalną, to działanie typowe dla tego kraju, a także dla innych państw muzułmańskich, zrzeszonych w Organizacji Współpracy Islamskiej, która od lat usiłuje uczynić z obrażania religii międzynarodowe przestępstwo.

Przed sesją poświęconą omówieniu raportu UPR norweski minister spraw zagranicznych Borge Brende skomentował paradoksalną naturę działań dotyczących praw człowieka w ONZ. Powiedział: „To paradoks, że kraje które nie przestrzegają podstawowych praw człowieka, mają wpływ na radę, ale tak właśnie działa ONZ.”

W Międzynarodowym Rankingu Praw Człowieka Norwegia znajduje się na pierwszym, a Arabia Saudyjska na 205 miejscu. Razem z Rosją została jednak wybrana do rady Praw Człowieka w 2013 roku, pomimo oburzenia wielu zaangażowanych aktywistów.

JK, na podst. www.secularism.org.uk

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook