Salafici pod specjalnym nadzorem

koran
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Niemieccy politycy zachęcają służby bezpieczeństwa do podjęcia bardziej zdecydowanych działań wobec grupy salafickiej, która rozdaje darmowe egzemplarze Koranu.

Hans-Peter Uhl, krajowy rzecznik Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU) powiedział gazecie Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, że grupa powinna być obserwowana „minuta po minucie”. „Sytuacja się zintensyfikowała i wstępna ocena tych ludzi została potwierdzona przez ich zachowanie”, dodał.

W ubiegłym tygodniu salafici rozdawali Koran w wielu miastach na terenie całego kraju. Niemieccy eksperci od spraw bezpieczeństwa ostrzegają, że salafici nawołują do radykalnej, purytańskiej wersji islamu, promującej ekstremizm.

Uhl wspomniał, że w zeszłym tygodniu zostało opublikowane pełne nienawiści nagranie video skierowane do dwóch dziennikarzy, którzy skrytykowali dystrybucję Koranu. Dodał, że propaganda w internecie powinna być „pod szczególnym nadzorem”. Zauważył, że pomimo tego, iż rozdawanie Koranu nie jest zakazane przez prawo, to wspiera odbywający się w internecie „niebezpieczny proces rekrutacji w szeregi salafitów”, a cele tej grupy są niezgodne z niemiecką konstytucją.

Akcja salafitów współbrzmi z apelem islamskiego lidera Abu Nagie, który jesienią nawoływał właśnie do rozdawania książek. Rzecznik niemieckiej agencji wywiadowczej powiedział gazecie, że Nagie jest „naprawdę niebezpiecznym islamistą”. Dodał, że „rozdawanie Koranu służy celom motywowanego przez religię ekstremizmu”. FAS pisze, że federalne służby bezpieczeństwa obserwują Nagie od lat, a urzędnicy odpowiedzialni za bezpieczeństwo kraju będą dalej monitorować jego działania.

Tymczasem drukarnia Ebner and Spiegel, która ma wydrukować wersje Koranu przeznaczone do rozdawania zastanawia się, czy nie zrezygnować z kontraktu. „Jeżeli możemy się z tego wycofać, to chcemy to zrobić”, powiedział gazecie rzecznik firmy. Od ostatniej jesieni firma wydrukowała dla zlokalizowanej w Kolonii grupy salafitów o nazwie „Prawdziwa Religia” 300.000 egzemplarzy Koranu. Nagie oświadczył, że ostatecznie chce ich rozdać w Niemczech 25 milionów.(p)

Tłumaczenie: JK
Źródło: http://www.thelocal.de/national/20120415-41953.html

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze