Rzecznik duńskich muzułmanów: homoseksualizm to choroba

Wielki meczet w Kopehnadze
| 12 komentarzy|
image_pdfimage_print

Duńscy politycy ostro skrytykowali Mohameda Al Maimouniego, rzecznika Duńskiej Rady Islamskiej, za stwierdzenie, że homoseksualizm jest „chorobą”.

Wielki meczet w Kopehnadze
Wielki meczet w Kopehnadze

Duńska Rada Islamska doprowadziła do wybudowania w Kopenhadze wielkiego nowego meczetu w Danii, sfinansowanego przez Katar. Na otwarciu nie pojawili się w ogóle zaproszeni prominentni politycy, przybył jedynie zastępca burmistrza Kopenhagi.

Al Maimouni – który wcześniej narzekał, że nieuczestniczenie polityków w otwarciu meczetu oznacza podkopanie idei integracji – oznajmił, że homoseksualizm jest zły i powinien być uznany za chorobę. „Oczywiście w islamie homoseksualizm jest zły, powiedział gazecie „Jyllands-Posten”. Uważany jest za chorobę. W Koranie homoseksualizm jest ‘haram’ – zabroniony”.

Al Maimouni podkreślał, że w meczecie wszyscy są mile widziani, niezależnie od orientacji seksualnej, oraz że w meczecie chętnie udzielą porady osobom, które chcą „wydostać się z obecnej sytuacji”.

Minister integracji Manu Sareen nazwał te uwagi niedorzecznymi i zwrócił uwagę na różne tabu oraz sankcje związane z homoseksualizmem w niektórych grupach mniejszościowych. „To, że homoseksualizm jest chorobą, jest stwierdzeniem absurdalnym i uważam za smutne, że osoba znacząca w świecie islamu głosi takie bzdury w dzisiejszej Danii”, powiedział Sareen

Martin Henriksen, rzecznik do spraw integracji partii Dansk Folkeparti powiedział, że stwierdzenie to jest przykładem konserwatywnego islamu z Kataru, który na powstanie meczetu podarował 150 milionów koron.

ND/pj, na podst.
http://cphpost.dk/news/politicians-blast-islamic-council-s-anti-gay-comments.9902.html
http://cphpost.dk/news/politicians-and-royals-steering-clear-of-grand-mosque-s-opening.9890.html

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook