Rząd Kanady uważa Bractwo za terrorystów

John Baird
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Minister spraw zagranicznych Kanady John Baird powiedział ostatnio podczas konferencji prasowej, że Kanada nie udzieli swojego poparcia obalonemu prezydentowi Morsiemu, który „przekształcił Egipt z reżimu demokratycznego na autokratyczny”.

Minister podkreślił, że Kanada nie zgadza się z takimi państwami jak Francja, Niemcy, Anglia czy USA, które popierają Morsiego. Kraje te opowiadają się za przywróceniem do władzy wybranego w demokratycznych wyborach prezydenta, który stał się autokratą nie liczącym się z systemem prawnym kraju.

Podczas konferencji Baird obiecał również poparcie dla prześladowanych Koptów. Minister spotkał się z kanadyjskimi Koptami w ich kościele w Ottawie i wziął udział w tradycyjnej ceremonii palenia świec. Wyraził zaniepokojenie brutalnymi prześladowaniami na tle religijnym.

John Baird
John Baird

George Mikhail, przedstawiciel kanadyjskich Koptów, podczas spotkania za zamkniętymi drzwiami z Bairdem wyraził zadowolenie z powodu takiego podejścia władz do kwestii egipskiej. Zaznaczył, że Kanada nie musi zawieszać wsparcia materialnego dla Egiptu, jeśli zostanie ona spożytkowana na pomoc ofiarom przemocy. Kanada rocznie wspiera Egipt kwotą 10 milionów dolarów.

GB/PJ na podst.:

http://www.copts-united.com/English/Details.php?I=928&A=11049

http://www.ottawacitizen.com/news/Baird+expresses+solidarity+with+Egyptian+Copts+slams+Muslim/8826005/story.html

 

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze