Rząd Hiszpanii zapłaci Al-Kaidzie 5 mln dolarów okupu

José Luis Rodríguez Zapatero
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Rząd Hiszpanii zapłaci 5 mln dolarów za uwolnienie trojga pracowników misji humanitarnej, porwanych pod koniec listopada ubiegłego roku przez północnoafrykańskie skrzydło Al-Kaidy w Mauretanii – poinformowały w niedzielę media w Madrycie.

José Luis Rodríguez Zapatero
José Luis Rodríguez Zapatero

Rząd hiszpański doszedł do porozumienia z terrorystami w sprawie okupu za pośrednictwem rządu Mali. Wcześniej agenci wywiadu CNI potwierdzili na podstawie filmu wideo, że porwani żyją i są zdrowi. Uwolnienie trojga Hiszpanów – dwóch mężczyzn i jednej kobiety – może nastąpić w każdej chwili – dodały te same źródła.

Porwani to dyrektor generalny dwóch firm konstrukcyjnych związanych z lokalnym rządem Katalonii Albert Vilalta, przedsiębiorca z branży budownictwa Roque Pascual, oraz urzędniczka administracji sądowej Alicia Gamez.

Od lat brali udział w „karawanach solidarności” z krajami Afryki Zachodniej, organizowanych przez barcelońską organizację pozarządową Accio Solidaria (BAS). Pomoc humanitarna polegała przede wszystkim na tanim dostarczaniu materiałów innym organizacjom pozarządowym działającym w Maroku, Mauretanii, Senegalu i Gambii.

Więcej na: wyborcza.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze