Rozbita siatka Hamasu w Autonomii Palestyńskiej

Kalkilja
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

IDF razem z policją i Shin Bet* rozbili w ubiegłym tygodniu siatkę Hamasu w Kalkilja na Zachodnim Brzegu, finansowaną z Kataru i Strefy Gazy. Aresztowano 24 terrorystów.

Kalkilja
Kalkilja

Według policji członkowie siatki pełnili rolę lokalnego centrum dowodzenia, a ich celem było wznowienie działań terrorystycznych w mieście i okolicznych wioskach. Otrzymywali instrukcje oraz środki finansowe od komórek Hamasu w Katarze oraz Strefie Gazy.

Spośród ujętych 24 osób część odbyła już kary w izraelskich więzieniach, niektórzy nawet więcej niż jeden raz. Podczas operacji Shin Bet współpracował z elitarnymi jednostkami Duvdevan i Egoz, służbą graniczną „mista’arvim”, Duchifat Battalion oraz batalionami Reshef i Namer, należącymi do Korpusu Artylerii. Rozbita siatka Hamasu była jedną z najstarszych na Zachodnim Brzegu.

Wywiadowcy tak podsumowali sukces: „Ten epizod odsłania ciągłą aktywność zagranicznych komórek Hamasu, jak i tych lokalnych, operujących w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu. Celem ich działań jest wzmocnienie struktur i osiągnięcie gotowości bojowej. Ostatecznym celem jest, między innymi, przeprowadzanie ataków terrorystycznych i działań militarnych wymierzonych w cele izraelskie”.

Severus-Snape na podstawie http://www.ynetnews.com/
——————
* Służba specjalna Izraela, odpowiedzialna za kontrwywiad i bezpieczeństwo wewnętrzne

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook