Rosyjskie śmigłowce w Afganistanie

MI-17
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Rosja uzgodniła ze Stanami Zjednoczonymi warunki dostawy 21 rosyjskich śmigłowców wojskowych do Afganistanu – poinformował w środę dziennik „Kommiersant”. Wartość śmigłowców wynosi niespełna 370 milionów dolarów.

Otrzymają je siły afgańskie, przejmujące od NATO i Stanów Zjednoczonych odpowiedzialność za bezpieczeństwo. – Amerykanie powiedzieli mi, że porozumienie ma być w najbliższym czasie podpisane. Dostarczają 21 śmigłowców Mi-17 – cytuje rosyjska gazeta dowódcę sił powietrznych Afganistanu generała Abdula Wahaba Wardaka.

– Oczekujemy, że maszyny zaczną przybywać pod koniec roku – dodał generał. Ujawnił też, że cena śmigłowca Mi-17 (Hip w nomenklaturze NATO) wynosi 17,5 miliona dolarów.

MI-17
MI-17

Reuters odnotowuje, powołując się na rosyjski zespół analityków wojskowych CAST, że zwykle cena Mi-17 waha się od 7 do 10 milionów dolarów. Według źródła zbliżonego do rosyjskiego resortu obrony, w przypadku maszyn dla Afganistanu cena jest wyższa, ponieważ obejmuje części zamienne, serwisowanie i szkolenia. Brak informacji na temat wyposażenia i uzbrojenia przewidzianych dla Afganistanu maszyn.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze